3. Арсенал отнесе Фулъм за едно полувреме и отново е далеч от Сити (ВИДЕО)

Арсенал отнесе Фулъм за едно полувреме и отново е далеч от Сити (ВИДЕО)

Тросар с хеттрик от асистенции за "топчиите"

Арсенал постигна категоричен успех с 3:0 над Фулъм като гост на „Крейвън Котидж“ в лондонско дерби от 27-ия кръг на Висшата лига.

Началото на двубоя не бе добро за домакините, които допуснаха изоставане след едва 17 минути игра. Антъни Робинсън опита да блокира центриране, но вместо това я прати в собствената си врата. За радост на домакините попадението не бе зачетено заради засада в изграждането на атаката.

Само четири минути по-късно Арсенал все пак поведе в резултата. Леандро Тросар изпрати превъзходно центриране от ъглов удар, най-високо в наказателното поле скочи Габриел Магаляеш, който засече в мрежата на Фулъм.

Белгийското крило записа втора асистенци в двубоя пет минути след първата и отново намери Габриел, който вкара с глава, но този път не Магаляеш, а Мартинели.

Арсенал достигна до още две допри положения в следващите минути, в 38-ата минута Леандро Тросар не уцели вратата, а в 44-ата Мартинели шутира в аут.

Във втората минута от добавеното време Леандро Тросар затвърди силното си представяне с трета асистенция. Крилото центрира към Мартин Йодегор, а той стреля бързо и остави вратаря на домакините безпомощен за 0:3.

В 69-ата минута Боби Рийд си освободи пространство в наказателното поле и стреля по земя, но Аарън Рамсдейл изби в корнер. При последвалото центриране Александър Митрович стреля с глава, но бе спрян от напречната греда.

В 85-ата минута Габриел Жезус нанесе силен удар по земя, но Берн Лено се справи по много добър начин. Три минути по-късно Йодегор също опита да отбележи, но ударът на норвежкия полузащитник излезе в аут. С успеха „артилеристите“ си върнаха аванса от пет точки на върха пред втория Манчестър Сити, събирайки 66 пункта в актива си. „Котиджърс“ са осми във временното класиране с 39 точки.