3. Арсенал отнесе Нюкасъл и не изпуска от поглед лидерите (ВИДЕО)

Арсенал отнесе Нюкасъл и не изпуска от поглед лидерите (ВИДЕО)

"Топчиите" се върнаха на победния път след загубата в ШЛ

Арсенал победи с категоричното 4:1 Нюкасъл в сблъсъка им във Висшата лига. Така "топчиите" остават близо до лидерите Ливърпул и Манчестър Сити съответно на две и една точка.

В 8-ата минута футболист на "свраките" загуби топката и домакините комбинираха бързо. Букайо Сака завърши атаката с удар от вътрешността на наказателното поле, а Лорис Кариус спаси.

Две минути след това и Деклан Райс имаше подобен шанс. Той отправи мощен шут, но право в ръцете на стража на Нюкасъл, който отново се справи.

В 18-ата минута Арсенал излезе напред в резултата. При корнер Габриел стреля с глава отблизо, а Кариус първоначално спаси. След това Ливраменто се опита да изчисти от голлинията, но вместо това топката се удари в Свен Ботман и влезе във вратата.Шест минути след това Мартинели проби отлично в пеналтерията на гостите. Той получи, след което пусна пас по земя пред вратарското поле, където Кай Хаверц върхлетя топката и я добави в мрежата за 2:0.

В 61-ата минута Александър Исак получи на левия фланг. Шведът овладя и нахлу към вътрешността на наказателното. Той се справи с Бен Уайт, след което шутира, но неточно.

Четири минути след това Букайо Сако проби в пеналтерията, нагласи си топката и шутира по диагонала с левия си крак. Ударът му по земя се оказа неспасяем за Лорис Кариус - 3:0 за "артилеристите".Деклан Райс центрира от корнер в 70-ата минута. На близката греда топката бе отклонена леко, а след това Якуб Кивиор я добави в мрежата.

В 84-ата минута Джо Уилък върна едно попадение. Дан Бърн проби отлично отляво, след което прати центриране в наказателното, а там именно Уилък стигна до топката и с глава я прати във вратата на домакините.