3. Арсенал отново се издъни в Шампионска лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Арсенал отново се издъни в Шампионска лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Артилеристите" отстъпиха с 2:3 пред Олимпиакос, Байерн Мюнхен развинти Динамо Загреб с 5:0

Арсенал допусна нова загуба в група F на Шампионска лига, като отстъпи с 2:3 пред Олимпиакос на собствения си стадион. Гостите откриха резултата в 33-ата минута чрез пардо, а Уолкът изравни две по-късно. Куриозен автогол на Оспина върна преднината на Олимпиакос в 40-ата минута. В 65-ата Санчес отново върна надеждите на своя тим, но секунди по-късно Финбогасон оформи крайното 2:3.

Олимпиакос прие играта в собственото си поле още в първите минути на двубоя и остави тима на домакините да диктува темпото на игра.

В 11-ата минута Идийе Браун не успя да преодолее Оспина от малка дистанция, а в ответната контраатака Уолкът стреля слабо и право във вратаря на гръцкия тим.

В 33-ата минута гостите излязоха напред в резултата, Пардо засече центриране от корнер на дъгата на големия пеналт, топката се отби в Окслейд-Чембърлейн и посети далечния ъгъл на вратата пазена от Оспина.

Само две минути бяха нужни на домакините да изравнят.Санчес напредна отляво и изведе на чиста позиция Уолкът, който с малко късмет успя да преодолее вратаря на Олимпиакос – 1:1.

Пет минути преди края на първата част при изпълнение на корнер на Фортунис, Оспина излезе да улови топката, но след като улови кълбото стъпи назад и вкара топката в собствената си врата за 1:2.

След почивката „артилеристите” се хвърлиха в атака. В 61-ата след центриране на Санчес отдясно първо Роберто успя да отклони удар, след което Камбиасо изчисти от голлинията, зпазвайки аванса на своя тим.

Натискът на домакините се засили и в 65-ата Алексис Санчес вдигна на крака трибуните на „Емирейтс” със страхотен гол с глава след центриране на Тио Уолкът.

Радостта по трибуните не трая дълго, защото минута по-късно отбраната на Арсенал допусна нова грешка и резервата Финбогасон върна преднината на гостите.

Страхотно изпълнение на Санчес от фаул в 77-ата можеше да се превърне в изравнително попадение, но вратарят на Олимпиакос показа класа и с плонж изби топката в корнер.

Домакините продължиха да нападат до края на срещата, но отличните изяви на Роберто на вратата на Олимпиакос запазиха резултата непроменен и гръцкия тим си тръгна от „Емирейтс” с три точки.

В другия двубой от групата безпощадния Байерн Мюнхен прегази Динамо Загреб с 5:0. Начало на головата фиеста на „Алианц Арена” даде Дъглас Коща в 13-ата минута.

В 21-ата Левандовски вкара дежурното си попадение, а Гьотце оформи класически резултат в 25-ата. Три минути по-късно отново Левандовски бе точен, а в 55-ата полякът оформи своя хеттрик, като този гол бе негов 10-и за последните 3 мача (5 срещу Вофлсбург, 2 срещу Майнц и хеттрик в днешния мач).

НА ЖИВО: Лудогорец - Славия Прага (СЪСТАВИ)