3. Арсенал победи Милан в редовно време и на дузпи (ВИДЕО)

Арсенал победи Милан в редовно време и на дузпи (ВИДЕО)

"Топчиите" с втора поредна победа в Дубай

Отборът на Арсенал постигна успех с 2:1 над Милан в двубой от приятелския турнир за Суперкупата на Дубай. “Артилеристите” спечелиха и при традиционното за състезанието изпълнение на дузпи.

В 21-вата минута Мартин Йодегор откри резултата за лидера в Премиър лийг с чудесно изпълнен пряк свободен удар. След още 21 минути Рийс Нелсън удвои преднината на тима. Тогава неговият шут се отклони именно в Йодегор, с което беше преодолян Чиприан Татарушану. В 78-ата минута при центриране от фал Фикайо Томори се разписа с глава и намали изоставането на италианския шампион, но това не беше достатъчно за “росонерите”, за да избегнат загубата.

При дузпите Седрик Соареш, Габриел Магаляеш, Маркиньос и Мохамед Елнени бяха точни за Арсенал, като Татарушану спаси удара само на Матю Смит. Исмаел Бенасер, Сандро Тонали и Марко Лазетич вкараха за Милан от бялата точка, но Карл Хейн спаси изпълнението на Браим Диас, а Раде Крунич стреля встрани от вратата.

Така Арсенал спечели и втория си двубой в турнира след 3:0 над Лион в предишния мач. На тима му остава да играе с Ювентус на 17 декември, а ден по-рано Милан се изправя срещу Ливърпул.