3. Арсенал порази Нюкасъл със 7:3 в трилъра на сезона (ВИДЕО)

Арсенал порази Нюкасъл със 7:3 в трилъра на сезона (ВИДЕО)

10 гола на "Емирейтс", Тио Уолкът с хеттрик и две асистенции, Жиру с два бързи гола в края

Арсенал победи Нюкасъл със 7:3 в голов трилър на „Емирейтс” и се качи до пето място в таблицата преди изиграването на всички срещи от 20-ия кръг на Висшата лига. Герой за Арсенал бе Тио Уолкът с хеттрик и две асистенции. Арсенал три пъти повеждаше чрез Уолкът, Окслейд-Чембърлейн и Подолски, но , но „свраките” изравняваха чрез Демба Ба на два пъти и Марво. Уолкът вкара втория си гол за 4:3 , а в края
асистира на Жиру за 5:3 преди шестия гол дело отново на Жиру и Уолкът да оформи своя хеттрик - 7:3.

За Нюкасъл това бе втора поредна драматична загуба с много голове след 3:4 на „Олд Трафорд” преди няколко дни.

„Артилеристите” имаха три поредни победи преди тази среща и след успеха направиха 4 поредни победи за първи път този сезон в Премиършип.

„Топчиите” бяха тотален диктатор на терена в началните минути, а Окс тормозеше Сантон на фланга. Уолкът играеше като централен нападател и се представи отлично в целия мач.

След 20 минути Подолски изведе Уолкът, останаха съмнения за засада, но английският национал напредна отляво към наказателното поле и по диагонала покрай Тим Крул откри резултата.

Демба Ба едва не изравни веднага, но постепенно гостите получиха от своя домакин доброволно инициативата и се възползваха.
Уолкът и Подолски изпуснаха изгодни положения, а Тиоте прати бомба отдалеч, ала Счежни боксира.

Две минути преди почивката Нюкасъл изравни. Демба Ба стреля от пряк свободен удар, топката се отклони от Уилшър и влетя в центъра на вратата зад неориентирания  Счежни за 1:1.

След почивката паднаха невероятните осем гола.

Шоуто започна в 51-ата минута. Касорла намери Окслейд-Чембърлейн  от другата страна на наказателното поле, младият нападател си чукна топката и прати в долния ляв ъгъл – 2:1.

Осем минути по-късно пак бе възстановено ремито. Обертан проби отляво и достави на Марво на празна врата на задната греда, където французинът не сбърка за 2:2.

Крул спаси страхотно срещу Касорла, но в 64-ата минута Колочини удари напречната греда на гостите в опит да изчисти, а на празна врата Подолски вкара с глава – 3:2.

Трети път Арсенал поведе и трети път Нюкасъл изравни. Само пет минути след гола на Полди, Марво центрира по конец за Демба Ба и сенегалецът от малък ъгъл от въздуха засече зад Счежни.

В последните 25 минути имаше само един отбор на терена и това беше този на Арсен Венгер.

Меле пред вратата на гостите доведе до пропуск на Подолски, който се размина с кълбото, но Уолкът овладя, нагласи си и отблизо намери горния ъгъл за 4:3.

Минута по-късно на терена влезе Оливие Жиру, който набързо се доказа.

Пет минути преди края на редовните 90 Тио Уолкът центрира, а французинът засече сам с глава за 5:3.

Две минути по-късно ситуацията се повтори – Уолкът намери Жиру и бившият нападател на Монпелие разстреля Тим Крул – 6:3.

В добавеното време цялата защита на Нюкасъл спря да играе и докато чакаше съдийски сигнал, Уолкът технично прехвърли Тим Крул, като оформи своя хеттрик и крайното 7:3.

Секунди преди края и Жиру можеше да направи много бърз хеттрик, но нацели напречната греда след центриране отляво.

Арсенал е пети с 33 точки, колкото имат и Евертън, и УБА, но "артилеристите" са с по-добра голова разлика. Нюкасъл е 15-ти с 20 точки.

Арсенал - Нюкасъл 7:3
1:0 Уолкът '20
1:1 Уилшър '43 (автогол)
2:1 Окслейд-Чембърлейн '51