3. Арсенал прати Нюкасъл в зоната на здрача

Арсенал прати Нюкасъл в зоната на здрача

"Артилеристите" разстреляха "свраките" на "Сейнт Джеймсис Парк"

Отборът на Арсенал записа поредна победа в английската Висша лига. Този път възпитаниците на Арсен Венгер надиграха категорично тима на Нюкасъл като гост с 3:1 и затвърдиха 4-ото си място. „Свраките” пък отново не успяха да зарадват своите фенове и дори попаднаха в зоната на изпадащите.

Срещата започна с вихрени атаки на Арсенал, като на два пъти Никлас Бендтнер можеше да открие резултата, но и в двата случая неговите удари не намериха очертанията на вратата. В 18-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа, след като Алмуния събори Мартинс наказателното поле. Потърпевшият застана зад топката, но испанският страж на Арсенал спаси неговия удар. След пропуска от бялата точка, футболистите на Нюкасъл изглеждаха шокирани и позволиха на Арсенал да си прави каквото си поиска. Гостите обаче пропуснаха на няколко пъти чрез Аршавин, Бендтнер и Ван Перси. Последният на два пъти излезе сам срещу стража на домакините, но пропусна да отбележи.

Истинският екшън обаче дойде през втората част. В 56-ата минута Никлас Бендтнер засече с глава центриране на Насри от пряк свободен удар и прати топката зад вратаря Харпър – 0:1. Само 2 минути по-късно обаче „свраките” успяха да изравнят. Обафеми Мартинс се възползва от двойна грешка в отбраната на Арсенал, навлезе в наказателното поле и с точен удар с левия крак направи Алмуния безпомощен – 1:1. Само 6 минути по-късно обаче Арсенал отново поведе в резултата. Абу Диаби тръгна от центъра на терена, направи хубаво двойно подаване с Ван Перси, след което напредна в наказателното поле и с плътен удар прати топката над плонжа на Харпър – 1:2. След още 3 минути резултатът вече бе 3:1 в полза на Арсенал. След продължителна атака на „артилеристите”, топката се озова в Самир Насри, който навлезе в наказателното поле и с техничен удар прати коженото кълбо в близкия ъгъл на Харпър, с което оформи и крайното 1:3.

До края на срещата Нюкасъл не успя да се съвземе от бързите 2 гола на Арсенал и тотално свали гарда. Гостите пък намалиха темпото и не създаваха много чисти положения, докато не се стигна до 91-та минута, когато Абу Диаби с бомбен шут разтресе левия страничен стълб на вратата, пазена от Харпър.

Така с тази победа Арсенал затвърди 4-ата си позиция с актив от 55 точки, 3 пред 5-я Астън Вила. Нюкасъл пък вече е в зоната на изпадащите с актив от 29 точки, на 2 от спасителното 17-о място, което се заема от Блекбърн.

Нюкасъл – Арсенал 1:3
0:1 Бендтнер 57’
1:1 Мартинс 58’