3. Арсенал пребори Лестър с автогол, Мидълзбро взе дербито за оцеляването (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Топчиите" продължават битката за топ 4

Арсенал победи с минималното 1:0 все още действащият шампион на Англия Лестър. В доста скучен мач на "Емирейтс Стейдиъм" домакините стигнаха до трите точки броени минути преди края след автогол на Робърт Хут.

Срещата започна по-добре за "лисиците" и в 7-та минута Джейми Варди оплете топката в мрежата, но от външната страна след много добра игра на Марк Олбрайтън.

След 15 минути Риад Марез стреля мощно с левия крак, но Петър Чех направи уникално спасяване, което напомни за най-добрите му години. Малко след това Йозил намери Тио Уолкът в наказателното поле, който се завъртя и стреля, но Каспер Шмайхел също опази вратата си суха.

Пет минути преди почивката Марез проби в познатия си стил отляво, премина покрай Габриел и стреля от малък ъгъл, но топката мина встрани. Точно преди последния съдийски сигнал за първата част пък Алексис Санчес разтресе гредата на „лисиците“ с шут от около 22 метра.

Малко след час игра Джака успя да накара Шмайхел отново да покаже класа, след като стреля от дистанция и топката рикушира в крак на защитник, което затрудни стража на шампионите.

Играта на „артилеристите“ продължаваше да буксува , но в 86-та минута защитата на Лестър се пропука и то чрез автогол на стълба на отбраната Робърт Хут, който си отбеляза автогол след центриране на Алексис Санчес и отклоняване с глава на Начо Монреал.

Така "артилеристите" остават близо до заветното четвърто място в класирането.

В мач по същото време Мидълзбро победи Съндърланд в своеобразно дерби за оставане в елита също с 1:0.

Съндърланд започна много добре срещата и атаките към вратата на Мидълзбро се редяха. Въпреки това, с първата си атака в срещата Боро откри резултата. Мартен де Руун получи перфкетен пас и прониза топката между краката на Джордан Пикфорд. Това беше вторият гол на Де Руун в последните четири мача – толкова, колкото записа за предишните 26.

След почивката Казри стреля перфектно от пряк-свободен удар и топката летеше в противоположния на вратаря ъгъл, но Брад Гузан успя да се намеси перфектно.

До края нито един от двата отбора не успя да отбележи нов гол и така Боро взе първите си три точки за календарната 2017-та година чак в края на четвъртия й месец. Червените остават 19-ти, но вече са на само шест точки от спасението. Съндърланд пък са 20-ти с 21 точки и на практика вече са в Чемпиъншип.

Легенда на Черно море: Може да уволним Загорчич

Легендата на Черно море Георги Кондов е убеден, че неговият любим клуб ще зарадва своите фенове и днес срещу Славия

Тухел е фаворит за нов треньор на Манчестър Юнайтед

Бившият треньор на Байерн Мюнхен Томас Тухел е водещ кандидат за мястото на мениджъра на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг

Ас на Дортмунд аут за месец

Нападателят на Борусия Дортмунд Карим Адейеми ще бъде извън терените 3-4 седмици заради контузия

Тен Хаг: Можем да играем по-добре в защита

Манчестър Юнайтед може да играе много по-добре в защита и трябва да започне да го прави