3. Арсенал продължава със съживяването си след 3:0 над "дроздовете" (видео)

Арсенал продължава със съживяването си след 3:0 над "дроздовете" (видео)

"Артилеристите" не оставиха шансове на днешния си съперник на "Емирейтс"

Отборът на Арсенал постигна четвърта поредна победа в Премиършип, след като се наложи с класическото 3:0 над Уест Бромич Албиън. „Артилеристите” водеха срещу „дроздовете” с 2:0 още на почивката на мача, а през втората част зрителите на „Емирейтс” видяха още едно попадение във вратата на гостуващия тим.

Първата по-интересна възможност пропиля Андре Сантос, който стреля от пряк свободен удар в 9-ата минута, но топката все пак не попадна в мрежата на гостите. Играчите на Арсен Венгер все пак излязоха напред в резултата с гол на Робин ван Перси в средата на първата част. Тео Уолкът бе изведен по чудесен начин зад отбраната на "дроздовете", но ударът на англичина бе отразен от Бен Фостър. Кълбото обаче попадна право в краката на Робин ван Перси, който от близко разстояние откри резултата.

До края на полувремето Арсенал продължи да доминира, а Уест Бромич не създаде нито едно опасно положение пред Шчезни през първата част. В 39-ата минута преднината на „артилеристите” бе удвоена, след като Томас Вермален с левия крак забоде кълбото във вратата на „дроздовете”.

Гостуващият тим се представи далеч по-добре през втората част. Греъм Дорънс и Крис Брънт направиха пропуски пред вратата на Шчезни още преди да е изтекъл първия четвърт час от началото на втората част, като все пак нито един от ударите не попадна в очертанията.

В 74-ата минута обаче всички надежди на Уест Бромич да измъкне поне точка от срещата видяха своя край, след като Микел Артета нанесе страхотен изстрел с десния крак и направи резултата 3:0. Гостите опитаха да достигнат поне до почетно попадение, но Шчезни не допусна гол.

Така Арсенал събра актив от 19 точки и заема 7-ата позиция във временното подреждане. Уест Бромич е 13-ти с 11 пункта.