3. Арсенал пропиля аванс от три гола и завърши наравно с Андерлехт (ВИДЕО)

Арсенал пропиля аванс от три гола и завърши наравно с Андерлехт (ВИДЕО)

Борусия Дортмунд се справи у дома срещу Галатасарай и си осигури място на осминафиналите

Арсенал загуби аванс от три гола и завърши наравно с Андерлехт в мач от група D на Шампионска лига. Домакините поведоха в 25-ата минута след гол на Артета от дузпа, а Санчес удвои четири минути по-късно. Окслейд-Чембърлейн направи резултата класически в 58-ата минута. Ванден Боре даде надежда на гостите с гол в 61-ата минута, а в 72-ата намали на 2:3. В последната минута на редовното време Митрович възстанови равенството с красив гол с глава. След равенството Арсенал се намира на втора позиция в класирането на група D със 7 точки, а Андерлехт е трети с 2 точки и минимални шансове за второто място. Лидер в групата е Борусия Дортмунд с 12 точки, а последното място заема Галатасарай с 1 точка.

Арсенал натисна още в първите минути на срещата и постави под напрежение отбраната на гостите. Чеймбърс намери на десния фланг Окслейд-Чембърлейн на дясното крило, но Мбемба успя да изчисти преди крилото да нанесе удар. Андерлехт отвръщаше с бързи контри, а Шчесни отрази опасен удар на Саша Клистан в 16-ата минута.

В 25-ата минута Дани Уелбек бе съборен в наказателното поле от Мбемба и главният рефер отсъди дузпа в полза на домакините. Прото хвана ъгъла, в който би Артета, но футболистът на Арсенал заложи на силата и откри резултата – 1:0 за Арсенал.

Четири минути по-късно Алексис Санчес изпълни пряк свободен удар, който обаче срещна стената. Топката се върна към нападателя на „топчиите” и Санчес нанесе страхотен удар, който намери долния ляв ъгъл на стража на Андерлехт – 2:0.

Фрапантна грешка на защитата на гостите в 58-ата минута даде възможност на Окслейд-Чембърлейн да напредне по левия фланг и с техничен удар да преодолее за трети път Прото.

Комфортният аванс, който Арсенал си осигури, започна да се топи в 61-ата минута, след като Ванден Боре засече прострелно центриране на Кавая. Повторенията показаха, че при паса Ванден Боре е в положение на засада.

В 70-ата минута Уелбек засече с глава центриране от корнер, но вратарят на гостите успя да улови.

В 72-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа, която бе превърната в гол от Ванден Боре. Няколко минути след второто попадение на гостите Санти Касорла открадна топка в централната зона и проби опасно по левия фланг, стигна до границата на големия пеналт и нанесе добър удар, но Прото успя да плонжира и да улови.

В самият край на редовното време домакините бяха попарени с трети гол. В 90-ата минута гостите се добраха до равенството, след като Митрович отправи перфектен удар с глава, който се оказа неспасяем за Шчесни – 3:3.

В другия двубой от групата Борусия Дортмунд отнесе гостуващия тим на Галатасарай с 4:1 и вече дори и на теория се класира за следващата фаза на Шампионска лига. Сократис нацели напречната греда през първото полувреме, след като засече с глава центриране от корнер. Марко Ройс откри резултата в 39-ата минута след пас като по учебник от страна на Пишчек. Сократис се възползва от разбъркване в защитата на гостите в 54-ата минута и удвои преднината на Борусия.

Балта отбеляза в 69-ата минута, връщайки едно попадение, но гол на Имобиле четири минути по-късно възстанови преднината на домакините. Автогол на Кая в 84-ата минута оформи крайния резултат в срещата.

Карло Анчелоти: Доближаваме се до най-добата си версия