3. Арсенал разби мита за непобедимите Барса - 2:1 (видео)

Арсенал разби мита за непобедимите Барса - 2:1 (видео)

"Артилеристите" с истински пробив в битката срещу испанците в Шампионската лига

Арсенал стори немислимото и надигра смятания за непобедим тим на Барселона с 2:1 в първи осминафинален мач от Шампионската лига.

„Артилеристите“ изиграха много силен мач, в който обърнаха резултата, след като изостава и в резултата, и игрово. Двубоят бе изпълнен със скорост и положения пред двете врати и при малко повече шанс можеха да паднат още повече голове и в двете врати.

Срещата започна трудно за Арсенал, но отборният дух вдигна всички на „Емиратс“ през втората част и Венгер и компания направиха истински подвиг в битката преди реванша след две седмици в Барселона. Меси и компания пък действаха високомерно при положенията си през първата част, а през втората необяснимо се дръпнаха назад и дадоха инициативата на своя опонент.

Срещата започна с чиста голова възможност за домакините. В 5-ата минута Фабрегас копна страхотно топката към Ван Перси, който от малък ъгъл стреля силно, но Валдес спаси.

След това положение испанският отбор  затегна редиците си и започна да пресира своя опонент. Постепенно играта бе изравнена, а в 15-ата минута Лео Меси имаше страхотен шанс за гол. Аржентинецът получи супер извеждащ пас от Давид Вия. Меси напредна и направи всичко перфектно – на два пъти залъга чешкия младок Шчезни, а когато третият път го прехвърли, топката не пожела да влезе във вратата и мина покрай нея.

В следващите минути Барса взе инициативата и сложи мача под свой контрол. Арсенал обаче бе отборът, който за малко да отбележи в 24-ата минута. Тогава след мълниеносна контра Уолкът подаде към Фабрегас вдясно, който прехвърли с прострелно подаване Валдес, насочвайки топката към Ван Перси, но в последния възможен момент Ерик Абидал се намеси.

Не минаха обаче и две минути от супер положението на Арсенал и каталунците вкараха вледеняващ гол. Меси увлече няколко защитници и изведе Вия, който много майсторски изчака до последно с удара си от границата на наказателното поле и мушна топката между краката на вратаря.

Секунди по-късно, след нова атака, Меси стреля от много близо, но Шчезни някакси изби. Веднага след това пък Арсенал организира прекрасна атака, но Фабрегас пропусна от много удобна позиция.

В 37-ата минута Барселона вкара втори гол. Педро стреля, Шчезни спаси, а Меси добави с плонж топката във вратата. За успокоение на почти всички на „Емиратс“ обаче страничният рефер вдигна флага заради игра с ръка на аржентинеца.

Така завърши и първата част. Показател за наложеното темпо такова, каквото го искат испанците, бе владеенето на топката – 34,3 към 65,7 в полза на гостите.

Второто полувреме обаче не започна по същия начин. Венгер бе казал правилните приказки в съблекалнята и неговият отбор излезна решен да обърне развоя на нещата. Арсенал владееше топката и чакаше своето положение.

В 61-ата минута Насри центрира по земя отляво, а Ван Перси нанесе от движение удар, който бе избит в корнер.

В 77-ата минута Ван Перси се реваншира за пропуските си преди това с много труден гол. Гаел Клиши пусна топката към холандеца, който от много малък ъгъл със силен удар я промуши покрай Валдес.

Пет минути след това „топчиите“ направиха пълен обрат. В уникална контраатака Самир Насри нахлу отдясно в наказателното поле и видя страхотно Андрей Аршавин. Руснакът не се поколеба и с прекрасен фалцов удар от почти 15 метра остави безпомощен Валдес.

След гола Арсенал имаше дори още един шанс за гол след удар на Бендтнер. В последните минути Барса натисна, но не успя да изравни. Даниел Алвеш на няколко пъти предизвика истинска суматоха в отбраната на домакините, но те издържаха и се поздравиха с победата.

Реваншът е след две седмици на „Камп Ноу“. Преди малко по-малко от година Барселона отнесе в реванша своя опонент на четвъртфиналите в същия турнир с 4:1 след първоначално 2:2 на "Емиратс".

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1