3. Арсенал разгроми Уест Хем с 5:1 в отложен мач от Висшата лига (ВИДЕО)

Арсенал разгроми Уест Хем с 5:1 в отложен мач от Висшата лига (ВИДЕО)

В началото на второто полувреме "артилеристите" вкараха цели четири гола в рамките само на 9 минути и 42 секунди

Отборът на Арсенал разгроми с 5:1 Уест Хем в отложен мач от 19-ия кръг на Висшата лига. Двубоят се игра на стадион „Емирейтс”, а през първото полувреме двата тима си размениха по един гол и така на почивката резултатът бе 1:1. „Артилеристите” обаче изиграха отлични втори 45 минути, като отбелязаха четири гола, и заслужено се поздравиха с трите точки.

Две попадения за Арсенал в днешния мач реализира Оливие Жиру, а по един гол вкараха Лукас Подолски, Санти Касорла и Тио Уолкът. За Уест Хем пък се разписа Джак Колисън.

”Чуковете” успяха да излязат с гол напред в лондонското дерби в 18-ата минута, след като топката бе центрирана от корнер, Оливие Жиру я изчисти с глава, но тя попадна в намиращия се на границата на наказателното поле Джак Колисън, който със страхотен удар забоде кълбото в мрежата на Войчех Шчесни.

Отговорът на „артилеристите” обаче бе много бърз, защото тимът на Арсен Венгер изравни само 4 минути, след като се оказа догонващ в резултата. Джак Уилшър подаде към Лукас Подолски, който с брилянтен далечен удар с левия крак прати топката зад Юси Яскелайнен за 1:1.

До почивката на мача имаше още няколко много интересни ситуации пред двете врати. Джак Уилшир бе много близко до гол за Арсенал, но ударът на английския халф бе изчистен от Джоуи О’Брайън от голлинията. Малко преди края на първото полувреме Уест Хем можеше да достигне до попадение, след като Карлтън Коул прати кълбото покрай Войчех Шчесни, но Аарън Рамзи с решаваща намеса изчисти точно преди топката да влети във вратата.

Началото на второто полувреме бе повече от отлично за Арсенал, а тимът на Арсен Венгер достигна до цели четири попадения в рамките само на 9 минути и 42 секунди. Още в 47-ата минута Оливие Жиру се разписа за 2:1, след като засече по чудесен начин центриране от корнер на Тио Уолкът. В 53-ата минута Санти Касорла отбеляза трети гол за Арсенал, след като прати кълбото в мрежата на гостите след пас на Лукас Подолски.

Само минута след това Арсенал достигна до четвърти гол, а негов автор бе Тио Уолкът. В 57-ата минута Оливие Жиру реализира втория си гол в мача, след като се разписа след подаване на Лукас Подолски и по този начин направи резултат 5:1. Малко преди да започне да тече последния четвърт час от редовното време се стигна до доста неприятен момент в мача на „Емирейтс”. Играта бе спряна за повече от 10 минути, след като влезлият в игра през второто полувреме Даниел Потс получи сериозна контузия и се наложи медицинският екип да влиза на игрището. Защитникът на "чуковете" бе изнесен на носилка, а Уест Хем трябваше да доиграе мача с 10 души, след като Сам Алърдайс вече бе извършил и трите си смени и нямаше право да пусне играч на мястото на Потс.

След изтичането на редовното време, бе назначено 12-минутно продължение заради неприятния инцидент с Даниел Потс. В добавеното време обаче не паднаха нови попадения, въпреки че отборът на Арсенал направи няколко пропуска пред Юси Яскелайнен. Така „артилеристите” спечелиха мача с 5:1.

По този начин тимът на Арсен Венгер добави нови три точки към актива си и вече има 37, като изостава с 19 от лидера Манчестър Юнайтед. „Артилеристите” са на 4 точки зад Тотнъм, който заема четвъртата позиция, даваща право на участие в Шампионската лига. Уест Хем остава на 12-ото място с 27 точки.

Арсенал 5:1 Уест Хем

18’ 0:1 Колисън
22’ 1:1 Подолски
47’ 2:1 Жиру
53’ 3:1 Касорла
54’ 4:1 Уолкът
57’ 5:1 Жиру

Състави:

Арсенал: Шчесни, Саня, Мертезакер, Уилшир, Гибс, Вермален (Косчелни 58’), Уолкът, Рамзи, Касорла, Подолски (Сантос 70’), Жиру (Окслейд-Чембърлейн 73’)