3. Арсенал разкъса Нотингам Форест и запази върха (ВИДЕО)

Арсенал разкъса Нотингам Форест и запази върха (ВИДЕО)

"Топчиите" отново са пред Манчестър Сити в класирането

Арсенал размаза Нотингам Форест с 5:0 в двубой от 14-ия кръг на Висшата лига и по този начин продължава битката с Манчестър Сити в челото, като тимът на Микел Артета отново е първи с 31 точки срещу 29 за „гражданите“. Нотингам пък остава последен с едва 9 точки.

Успехът за „артилеристите“ бе подпечатан с два гола на Рийс Нелсън и по един на Гибриел Мартинели, Томас Партей и Мартин Йодегор.

Мачът тръгна чудесно за „топчиите“ и те поведоха още в 5-ата минута, когато Букайо Сака пусна хитър пас към Габриел Мартинели и бразилецът с глава порази вратата на гостите.

Три минути по-късно Габриел Жезус получи топката от Сака, но стреля покрай вратата.

Натискът на Арсенал продължи и в 20-ата минута защитник на гостите трябваше да блокира супер шут на Мартинели.

До почивката не паднаха повече голове, а Сака бе сменен принудително. Появилият се на неговото място Рийс Нелсън се превърна в главно действащо лице в началото на втората част.

В 49-ата минута той се ориентира най-добре в наказателното поле и след добавка порази вратата на Дийн Хендерсън.

Три минути след това Нелсън получи пас от Жезус и с добре насочен шут вкара втория си гол в мача и трети за своя тим.

Натискът на Арсенал продължи, а отбраната на Нотингам нямаше отговор на нападенията на хората на микел Артета и в 57-ата минута Томас Партей също записа името си сред голмайсторите, след като засече топката в мрежата след подаване на Нелсън.

След час игра вратарят на Форест се намеси прекрасно в ситуация един на един срещу Габриел Жезус.

Дванадесет минути преди края на редовното време Жезус направи втора асистенция в мача, след като сервира топката за Мартин Йодегор и норвежецът с мощен шут прати топката в горния лъв ъгъл на вратата на гостите, оформейки крайния резултат, с който Арсенал се върна към победите, след като в миналия кръг завърши наравно със Саутхемптън.