3. Арсенал с велика победа над Борнемут! Стигна до обрат от 0:2 до 3:2 в последната секунда (ВИДЕО)

Лондончани показаха, че това е техният сезон

Арсенал стигна до впечатляващ обрат, след като победи Борнемут с 3:2, изоставайки с 0:2 до 62-ата минута. "Топчиите" получиха гол още в 9-ата секунда, но успяха да преодолеят шока и в крайна сметка да спечелят трите точки от двубоя си в 26-ия кръг на Висшата лига.

Така Арсенал продължава да бъде с пет точки повече от Манчестър Сити на върха в класирането във Висшата лига. Борнемут пък е 19-и с 21 точки.

Гостите шокираха Арсенал още след изпълнението на центъра. Уатара проби отдясно и с остро центриране намери Филип Билинг, който шокира Аарън Рамсдейл още в 9-ата секунда.

"Топчиите" тръгна в атака да търсят изравняването. В 4-ата минута Нето спаси изстрели на Букайо Сака и Мартин Йодегор.

В 19-ата минута Борнемут тръгна на скоростна контраатака, но Рамсдейл направи впечатляващо спасяване.

В 22-ата минута Микел Артета трябваше да направи принудителна смяна. Емил Смит-Роу влезе в игра на мястото на Леандро Тросар.

В 52-ата минута Мартин Йодегор опита изстрел от границата на наказателното поле, но Нето не се затрудни да улови.

В 57-ата минута "черешките" шокираха за втори път Арсенал в мача. След центриране от корнер Томас Партей изпусна Сенеси, който с глава матира Рамсдейл.

"Топчиите" се върнаха в мача в 62-ата минута след центриране от корнер, Нето боксира, но прати топката на крака на Мартин Йодегор, който асистира на Томас Партей за 1:2.

В 70-ата минута Рийс Нелсън центрира в наказателното поле, където Бен Уайт отправи силен изстрел - Нето изби, но технологията на голлинията показа, че топката е влязла във вратата.

Три минути по-късно топката се отби в играч на Борнемут и се отклони в страничния стълб. До края на двубоя Арсенал приложи голям натиск върху Борнемут, но момчетата на Микел Артета не успяха да стигнат до трети гол, с който да спечелят трите точки.

В 97-ата минута на срещата Рийс Нелсън оформи обрата на Арсенал с красив гол от границата на наказателното поле.