3. Арсенал със скъпоценен успех над Байерн в Лондон (ВИДЕО+СНИМКИ)

Арсенал със скъпоценен успех над Байерн в Лондон (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мануел Нойер се превърна от герой в грешник за баварците

Арсенал постигна изключително ценна и престижна победа в група “F” на Шампионската лига, налагайки се с 2:0 у дома над Байерн (Мюнхен).

Баварците имаха проблеми в Лондон още преди мача, тъй като клубният им автобус попадна в пътно-транспортно произшествие, а освен това получи глоба за неправилно паркиране.

Феновете на гостите пък не влязоха за началото на двубоя и пропуснаха първите му няколко минути в знак на протест срещу скъпите билети на Арсенал, а на местата им бе разпънат транспарант – „64 паунда за билет, футболът е за феновете и без тях не струва”.

Те влязоха на стадион „Емиратс” в шестата минута, за да видят как в седмата Месут Йозил стреля опасно към далечния ъгъл, но Мануел Нойер демонстрира класа и спаси. После пък Тео Уолкът не успя при добавката, тъй като трябваше да шутира почти от аутлинията.

Байерн отговори пет минути по-късно, когато Тиаго Алкантара направо страхотно двойно подаване с Томас Мюлер и стреля от непосредствена близост, но Петър Чех също показа какво може и не трепна.

Гостите обаче овладяха инициативата и владееха повече топката, макар че контраатаките на „топчиите” изглеждаха далеч по-опасни. Точно след такава към края на първото полувреме дойде и един от най-красивите моменти в мача.

Уолкът стреля с глава от границата на вратарското поле и част от публиката вече ликуваше, преди да види как Мануел Нойер прави феноменално спасяване с лявата ръка и запазва резултата 0:0.

След паузата Дъглас Коща опита късмета си с хубав удар от далеч, а малко след това Аарън Рамзи се контузи и трябваше да бъде заменен.

В 75-ата минута Байерн показа, че също може да атакува на скорост и секунди, след като Арсен Венгер пусна в игра Оливие Жиру, баварците матираха с три паса защитата на „артилеристите”.

В крайна сметка Роберт Левандовски бе изведен на стрелкова позиция, но Петър Чех спаси.

После обаче неговият колега показа колко лесно един вратар може да се превърне от герой в грешник. В 77-ата минута Санти Касорла центрира балонно от един свободен удар и Нойер излезе неразчетено, като пусна топката да мине зад него. Така тя стигна до Оливие Жиру, който с глава я прати в мрежата – 1:0.

След попадението „топчиите” се прибраха в защита, а до края на срещата баварците направиха над 600 подавания, но така и не съумяха да стигнат до попадение.

Вместо това Арсенал вкара второ такова при една от последните си атаки в срещата.

В последната минута от даденото 4-минутно продължение Месут Йозил получи отличен пас в пеналта и стреля от воле. Мануел Нойер успя да отрази удара му, но топката премина с целия си обем голлинията и голът логично бе зачетен – 2:0.

Така Арсенал спечели първите си точки в група „F”на Шампионска лига и вече изостава с точно толкова от Байерн и Олимпиакос.

Гръцкият гранд надви Динамо в Загреб също с 1:0. Единственото попадение в срещата вкара Браун Идейе в 79-ата минута.

Хърватите остават на последна позиция в групата с 3 точки и по-лоша голова разлика от „топчиите”.