3. Арсенал се блъсна в Сити по пътя за полуфинала (видео)

Арсенал се блъсна в Сити по пътя за полуфинала (видео)

"Гражданите" отстраниха лондончани с 1:0 като гост и се класираха на полуфинал в Карлинг Къп

Отборът на Манчестър Сити победи с 1:0 Арсенал и по този начин го отстрани от турнира за Карлинг Къп. "Гражданите" се поздравиха с успеха срещу лондончани с гола на Серхио Агуеро в 84-та минута. Двубоят от 1/4 финалите на турнира не бе резултатен, но за сметка на това предложи на зрителите на "Емирейтс" достатъчно атрактивна игра. В крайна сметка Сити се класира на полуфиналите, където ще участват и тимовете на Ливърпул и Кардиф, които отстраниха съответно Челси и Блекбърн.

Още в 9-та минута на сблъсъка Адам Джонсън от гостите бе близо до откриване на резултата, но при удара му от средна дистанция добре се намеси Фабиански. В 11-та минута Арсенал изпусна първото чисто положение, като след добра атака отдясно топката бе центрирана към свободния Парк на втора греда, който обаче не успя да преодолее стража на гостите Джо Харт.

Вратарят на Сити се представи на страхотно ниво през всичките 90 минути и помогна на своите съотборници да се класират на полуфинал. В 28-та минута младият "топчия" Алекс Чембърлейн опита страхотен шут от около 30 метра с левия крак, който бе отразен от вещия Харт.

Високото темпо на игра се запази, но до гол през първата част така и не се стигна. Още във 2-та минута на второто полувреме Джеко бе близо до гола. Той получи топката от левия фланг и с технична изява с десния крак стреля от границата на наказателното поле на Арсенал. За радост на Фабиански и компания фалцовата топка прелетя на около метър от целта.

Двата отбора продължиха да демонстрират открита игра и качествени атаки, но до гол така и не се стигаше. Все пак в 84-та минута след светкавична контраатака, преминала през Джеко, Джонсън и Агуеро резултатът бе открит. Агуеро бе добре изведен от Джонсън очи в очи с Фабиански и с премерен удар оформи крайното 1:0, което бе и достатъчно за победата.