3. Арсенал се издъни още на старта, Вила смълча "Емирейтс" след 3:1, Тонев не игра (ВИДЕО)

Две дузпи за Вила и червен картон за Кошчелни вбесиха Венгер, но Бентеке заби два гол за успеха на бирмингамци

Арсенал изненадващо падна с 1:3 у дома от Астън Вила на старта на Висшата лига и даде повод на скептиците да атакуват яростно отбора още след дебютния кръг за сезона. Жиру даде мечтан старт на Арсенал в 6-ата минута, но два гола след две дузпи на Кристиан Бентеке в 22-ата и 61-ата минута направиха деня мрачен над „Емирейтс”. В края остана време и дебютантът Луна да вкара първия си гол за Астън Вила за крайното 3:1 в полза на бирмингамци.

Българският национал Александър Тонев бе на резервната скамейка на Астън Вила, но така и не се появи в игра в хода на мача.

Арсен Венгер имаше огромни проблеми преди мача и заложи на младостта в атака в лицето на Уолкът, Окслейд-Чембърлейн и Уилшър зад забития напред Оливие Жиру.

От другата страна Пол Ламбърт избра по фланговете да действат Агбонлахор и Вайман, което остави Сашо Тонев на пейката.

Началото на мача бе повече от добро за „топчиите”. Окслейд-Чембърлейн нахлу към наказателното поле и пусна за Жиру, който отблизо разстреля Брад Гузан с нисък удар за 1:0.

Нейтън Бейкър се контузи в 17-ата минута и бе заменен от Киърън Кларк.

Защитата на Арсенал сътвори огромна глупост в 22-ата минута. Тя допусна Габриел Агбонлахор да се разходи между всички бранители и да стигне до вратаря Счежни, който събори крилото и реферът Антъни Тейлър даде дузпа. Полският страж отрази отлично удара на Бентеке от бялата точка, но топката се завъртя във въздуха и белгиецът с глава от втори опит не сбърка – 1:1.

Счежни в 37-ата минута едва не подари гол на гостите, но след като излезе безразсъдно напред успя да избие удар от 40 метра на Ашли Уестууд.

Росицки изпусна от чиста ситуация в 52-ата минута и стреля над вратата. В следващата атака Фабиен Делф, който през седмицата начерта светло бъдеще на Сашо Тонев във Вила, нацели греда след удар отдалеч, който матира Счежни, но гредата спаси лондочани.

В 61-ата минута Антън иТейлър даде много спорна втора дузпа за Вила. Лоран Кошчелни направи шпагат и сякаш игра с топката преди да има съприкосновение с Агбонлахор, но реферът пак посочи бялата точка.

Решението бе много спорно, но Бентеке този път прати Счежни в погрешния ъгъл за 2:1 с осмия си гол в последните 8 мача във Висшата лига.

Кошчелни се изнерви и в 67-ата минута закъсня с нов шпагат в краката на Агбонлахор, което му донесе втори жълт картон и „артилеристите” останаха с човек по-малко. Това бе четвърти червен картон за бранителя в 89 мача в Премиършип.

Росицки направи страхотно двойно с Жиру в 73-ата минута, но Брад Гузан надигра чеха в прекия двубой.

Гузан продължи с чудесата и 12 минути преди края извади над гредата воел на Касорла от 10-ина метра с невероятен рефлекс.

Уилшър бурно потърси дузпа, която не бе дадена, а гостите сложиха точка на спора 5 минути преди края.

Испанският дебютант Луна използва оголването на Арсенал в защита и имаше цялото време на света да си избере ъгъл, за да матира Счежни за трети път – 3:1 за Вила на „Емирейтс”. Вила нямаше три гола като гост на Арсенал от 1988 година, а също от 80-те Арсенал не бе тръгвал с поражение у дома.

Венгер бе бесен от съдията, но Арсенал тръгна със загуба, а Астън Вила потегли отлично с победа на един от най-негостоприемните стадиони в Премиършип.