3. Арсенал се измъчи срещу Суонзи, но се класира за четвъртия кръг на ФА Къп (ВИДЕО)

"Артилеристите" спечелиха преиграването срещу "лебедите" с 1:0, Джак Уилшир отбеляза победното попадение за лондончани в края

Отборът на Арсенал се класира за четвъртия кръг на ФА Къп, след като се наложи с минималното 1:0 над Суонзи в преиграването между двата тима от третия кръг на турнира. Първият мач, който се игра на стадион „Либърти”, завърши наравно 2:2, а в днешното преиграване на „Емирайтс” „артилеристите” се представиха по-добре от „лебедите” и заслужено се поздравиха с успеха, въпреки че той в никакъв случай не дойде по лесен начин. Арсенал имаше много възможности за отбелязване на гол, но достигна до попадение чак в 86-ата минута, когато Джак Уилшир се разписа със страхотен удар.

Иначе Дани Греъм имаше възможност да изведе „лебедите” напред във 2-ата минута, но стреля неточно. Арсенал отвърна с два удара на Оливие Жиру, но и двата не попаднаха в очертанията на вратата. Малко преди средата на първата част Томас Вермален изпълни пряк свободен удар за домакините, но кълбото срещна стената и излезе в корнер. Последва и възможност пред Франсис Коклин, но Мишел Ворм улови кълбото след удара на халфа на Арсенал.

В 25-ата минута се стигна до един от най-интересните моменти до този момент от мача – топката бе центрирана в наказателното поле на „артилеристите”, където Кайл Бартли засече с глава, но кълбото срещна напречната греда. Двата тима не успяха да си отбележат голове до края на първото полувреме и почивката дойде при нулево равенство.

Малко след началото на втората част Тио Уолкът бе изведен на чиста позиция и се озова сам срещу вратаря, като стреля покрай него, но кълбото премина в близост до дясната греда и излезе в аут. Последваха два пропуска на Оливие Жиру, а в 63-ата минута дойде най-чистата възможност за Арсенал в срещата до момента. Джак Уилшир стреля от десетина метра към Мишел Ворм, който изби кълбото, а то попадна в Тио Уолкът, който го засече с десния крак, но Лиън Бритън изчисти от голлинията. Почти веднага след това удар на Оливие Жиру бе спасен от вратаря на Суонзи, а в 70-ата минута Тио Уолкът отправи удар към вратата на „лебедите”, но кълбото премина покрай лявата греда. Бакари Саня също се отчете с неточен изстрел.

Оливие Жиру имаше отличен шанс да изведе Арсенал с гол напред в 79-ата минута, но Мишел Ворм се справи с изстрела на французина. Една от малкото възможности през втората част за „лебедите” дойде в 80-ата минута, когато влезлият като резерва Ки Сунг-Йенг отправи хубав удар към Войчех Шчесни изби в корнер. След неговото изпълнение Чико засече с глава след центрирането в наказателното поле, но кълбото премина покрай лявата греда.

Минута по-късно се стигна до ново много добро положение за Арсенал – Тио Уолкът засече центриране в наказателното поле на Суонзи, но кълбото срещна десния страничен стълб, след което бе уловено от Мишел Ворм. В 84-ата минута се откри поредната възможност пред Тио Уолкът, но ударът на английския национал бе спасен от вратаря на гостите. Последва и пропуск на Оливие Жиру, а в 86-ата минута добрата игра на „артилеристите” бе възнаградена и те достигнаха до гол. Негов автор бе Джак Уилшир, който се разписа със страхотен удар с левия крак.

До края на двубоя Суонзи се опита да се добере до равенството, но така и не успя да достигне до изравнително попадение, а Арсенал също не отбеляза нов гол и така тимът на Арсен Венгер спечели мача с минималното 1:0. По този начин „артилеристите” се класираха за четвъртия кръг на ФА Къп, където ще гостуват на отбора на Брайтън.

Арсенал 1:0 Суонзи
86’ 1:0 Уилшир

Състави:

Арсенал: Шчесни, Саня, Мертезакер, Вермален, Гибс, Диаби (Рамзи 82’), Уилшир, Уолкът, Касорла, Коклин, Жиру

Суонзи: Ворм, Бартли, Чико, Тиендали, Бритън, Дайър, Раутлидж, Де Гусман (Ки 60’), Агустиен (Пабло Ернандес 59’), Ричардс, Грейм (Мичу 71’).

НА ЖИВО: Лудогорец - Славия Прага (СЪСТАВИ)