3. Арсенал се нуждае от истински подвиг срещу Бербатов и компания

Арсенал се нуждае от истински подвиг срещу Бербатов и компания

Атлетико Мадрид също е опрян до стената

Тази вечер ще се изиграят нови два реванша в осминафиналите на Шампионска лига. Арсенал и Атлетико Мадрид са опрени до стената и ще трябва да вършат подвизи, за да поправят нанесение щети след първите срещи. Димитър Бербатов отново ще води атаката на Монако срещу "артилеристите" след гола, който отбеляза в Лондон.

Монако – Арсенал
(3:1 за Монако след първия мач)

Арсенал се изправя срещу Монако на Димитър Бербатов в битка с историята в осминафиналния реванш от Шампионска лига тази вечер от 21:45 на стадион „Луи II”.

Леонардо Жардим даде почивка на Бербатов срещу Бастия в Лига 1 и го включи едва след 60-ата минута, когато „монегаските” вече водеха с 3:0. Португалският мениджър няма да може да разчита на Тулалан, Кондогбия, Ферейра Караском Раджи и Бакайоко.

Отборът на Арсен Венгер загуби от Бербатов и компания с 1:3 в Лондон и ще трябва да пренапише историята на турнира, ако иска да играе в четвъртфиналите, защото нито един отбор в сегашния формат на турнира не е продължавал напред с два гола дефицит у дома след първия мач.

При неуспех да постигне толкова убедителна победа „артилеристите” ще отпаднат във фазата на осминафиналите за пети пореден сезон.
Лондочани ще са на крилете на вдъхновението след отличната минала седмица, в която първо елиминираха Манчестър Юнайтед за ФА Къп, а после удариха Уест Хем с 3:0 в градско дерби от Висшата лига.

Венгер се връща в Монако, където беше треньор преди да поеме Арсенал, и ще трябва да избере кой измежду Жиру и Уелбек да води атаката след фрапантните пропуски на френския нападател в първия мач.

Арсенал ще бъде без опитния Росицки и Окслейд-Чембърлейн, който има травма в глезена, а дълготрайно контузени са Уилшър, Артета и Дебюши.

Атлетико Мадрид – Байер Леверкузен
(1:0 за Леверкузен след първия мач)

Европейският вицешампион Атлетико Мадрид посреща Байер Леверкузен на „Висенте Калдерон” в реванш от осминафиналите на Шампионска лига. „Аспирините” изиграха страхотен първи мач и заслужено биха с 1:0 пред своя публика.

„Дюшекчиите” са обръщали само два пъти двубой от 0:1 в първата среща, но ще бъдат окуражени от формата си като домакини – 20 победи на „Калдерон” в последните 22 мача от евротурнирите.

Байер никога не е губил от Атлетико в Европа (една победа и две равенства). Годин и Тиаго са наказани в испанския лагер, но ключовият халф Коке се връща след разтежение.

Миналата седмица Леверкузен загря за реванша с убедително 4:0 над опашкаря в Бундеслигата Щутгарт, докато мадридчани зациклиха за 0:0 като гост на Еспаньол и на практика се простиха с надеждите за защита на титлата.

Левркузен не е стигал по-далеч от осминафиналите от 2002 година насам, когато загуби финала срещу Реал Мадрид. Атлетико пък няма гол в Шампионска лига вече 205 поредни минути, най-дългата суша от всички останали отбори в турнира в тази фаза.