3. Арсенал се приближи на точка от зона Шампионска лига, Крауч им вкара в стил Марадона (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Топчиите" с уверена победа 4:1 над Стоук и чакат грешки на Ливърпул и Сити

Борещият се за участие в Шампионската лига тим на Арсенал се приближи на точка от четвъртия Ливърпул след уверена победа с 4:1 над Стоук Сити като гост.

Въпреки че взе трите точки, мениджърът Арсен Венгер отново бе изправен пред протести от привържениците на „топчиите”, които издигнаха самолет над Bet365 Stadium  и носеха банери по трибуните, призовавайки го да напусне.

Петер Чех записа своя мач №400 във Висшата лига (333 за Челси и 67 за Арсенал).

Най-доброто положение преди откриващото попадение беше греда на Начо Монреал в 17-ата минута. Джак Бътланд пък спаси опит на Мустафи.

Арсенал откри в 42-ата минута. Оливие Жиру оправда своето включване сред титулярите. Франсис Коклен получи на десния фланг и заходи, след което пусна успореден на голлинията пас и Жиру засече отблизо за 1:0.

За първи път в историята на Висшата лига Арсенал повежда като гост на Стоук.

Вторият гол отбеляза Месут Йозил в 55-ата минута, когато германецът и Алексис Санчес направиха изключително двойно и Йозил прехвърли елегантно вратаря за 2:0.

Златната възможност за Стоук се откри в 60-ата минута, когато Арнаутович центрира във вратарското поле и там Маме Диуф с глава прати на сантиметри от вратата.

Най-дискусионната ситуация дойде в 68-ата минута, когато Питър Крауч вкара явен гол с ръка, но реферите не видяха ситуацията. Нападателят дори бе по-чевръст от Диего Марадона срещу Англия през 1986 г.

Алексис Санчес получи разтежение преди с едно от последните си докосвания да затвърди успеха на Арсенал по диагонала за 3:1 в 76-ата минута.

Точен за 4:1 бе Жиру с втория си гол в мача.  Йозил видя Рамзи в наказателното поле, последният обработи топката отлично и асистира на французина, който се промъкна между двама, за да отбележи 50-ия си гол за Арсенал, превръщайки се в 8-ия такъв играч.

До края на сезона във Висшата лига Арсенал среща Съндърланд и Евертън у дома, като чака грешки на Ливърпул (срещу Уест Хем, Мидълзбро) и Ман Сити (срещу УБА, Уотфорд).

Рюдигер хвали Ямал

Младата звезда на Барселона получи похвали от защитника на големия съперник Реал

Защитник на Селта пред дебют за Испания

Селекционерът на Испания Луис де ла Фуенте повика един дебютант в състава си

Мусиала отпадна от състава на Германия, дебютант го замества

Полузащитникът на Байерн Мюнхен Джамал Мусиала ще пропусне предстоящите мачове на Германия от Лигата на нациите

Ювентус гласи сензационен трансфер

Испанският защитник Серхио Рамос може да стане играч на италианския Ювентус

Легенда на Черно море: Може да уволним Загорчич

Легендата на Черно море Георги Кондов е убеден, че неговият любим клуб ще зарадва своите фенове и днес срещу Славия

Тухел е фаворит за нов треньор на Манчестър Юнайтед

Бившият треньор на Байерн Мюнхен Томас Тухел е водещ кандидат за мястото на мениджъра на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг

Ас на Дортмунд аут за месец

Нападателят на Борусия Дортмунд Карим Адейеми ще бъде извън терените 3-4 седмици заради контузия

Тен Хаг: Можем да играем по-добре в защита

Манчестър Юнайтед може да играе много по-добре в защита и трябва да започне да го прави