3. Арсенал се разправи с Барса в шоу на най-скъпия стадион в света (ВИДЕО)

Арсенал се разправи с Барса в шоу на най-скъпия стадион в света (ВИДЕО)

Арсенал победи с 5:3 Барселона в зрерищна контрола. Двубоят бе един от най-зрелищните от стартирането на предсезонната подготовка на европейските отбори.

Мачът се изигра на американска земя в Лос Анджелис на най-скъпия стадион в света “SoFi Stadium”.

Барселона откри резултата след само 6 минути игра. Ез Абде открадна топката в половината на „топчиите“, тръгна на дрибъл, проби в наказателното поле и върна около точката за дузпа, където Рафиня стреля, но Аарън Рамсдейл спаси. При рикошета обаче кълбото попадна на крака на Роберт Левандовски и полякът вкара безпроблемно първото попадение на каталунците в предсезонната подготовка на тима.

„Топчиите“ бързо върнаха гола след като Букайо Сака успя да се възползва от грешка в защитата на Барса в 11-ата минута. Бен Уайт пусна топката с къс пас в наказателното поле, който се оказа неточен. Маркос Алонсо обаче не съумя да я изчисти и тя попадна в притежанието на Сака, който отбеляза в близкия ъгъл.

Арсенал имаше страхотен шанс бързо да поведе в резултата. В 14-ата минута Жезус се оказа на страхотна позиция в наказателното поле. Бразилецът залъга на два пъти новото попълнение на Барселона Ориол Ромеу и пусна топката успоредно на голлинията към Сака. Там обаче се намираше Роналд Араухо, който изби.

В 21-ата минута „артилеристите“ получиха шанс да изпълнят дузпа след игра с ръка на Араухо. Тя обаче бе пропусната от изпълнителя Сака, който стреля вдясно от вратата на Марк-Андре тер Стеген.

Барса поведе отново в резултата след гол на Рафиня директно от пряк свободен удар. Бразилецът все пак имаше и сериозна доза късмет, след като неговият удар рикошира в стената от футболисти, построена от Рамсдейл.

В самия край на първото полувреме, Арсенал върна и втория гол на Барса, правейки резултата 2:2. Сака навлезе в наказателното поле и центрира на втора греда, където с глава топката бе отиграна от Мартин Йодегор. Тя попадна на пътя на Кай Хаверц, който на празна врата нямаше проблеми да отбележи. Така приключи и изпълнената с попадения и интересни моменти първа част на двубоя.

В 56-ата минута символичните домакини поведоха за пръв път в резултата благодарение на Леандро Тросар. Белгиецът получи топката около границата на наказателното поле и със слаб, но точен удар намери далечния край на вратата на влезлия като смяна страж на Барса Иняки Пеня.

Друг от сменените през второто полувреме, Усман Дембеле, нацели греда в 75-ата минута след страхотна контраатака на каталунците в опит да изравнят резултата.

Секунди по-късно Арсенал вкара още едно попадение. Киърън Тиърни центрира към Тросар и крилото, дошло от Брайтън през януари, отбеляза, покачвайки на 4:2.

В 80-ата минута Барса още веднъж уцели греда след удар на Алехандро Балде. Младокът напредна с топка в крака отляво в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но право в десния страничен стълб на Рамсдейл.

8 минути по-късно каталунците все пак върнаха едно от двете попадения пасив. Дембеле изведе на страхотна позиция Феран Торес, който с едно докосване стреля и размина Рамсдейл.

Буквално в ответната атака Арсенал отново излезе напред с 2 гола след бомбен шут на португалеца Фабио Виера, който стреля от около 25 метра и не остави шанс на стража Пеня.

В следващите си контроли Арсенал излиза срещу Монако на 2-и август, докато Барселона се изправя срещу Реал Мадрид в Ел Класико на 30-и юли.