3. Арсенал се разправи с Монпелие у дома и се класира за осминафиналите (+ВИДЕО)

Арсенал се разправи с Монпелие у дома и се класира за осминафиналите (+ВИДЕО)

Минимална победа над Олимпиакос остави Шалке на върха в група "В"

Отборът на Арсенал постигна важна победа над френския Монпелие с 2:0 в мач от група „В” на Шампионската лига.

След нулево равенство през първата част, резултатът на „Емиратс” откри Джак Уилшър в 49-ата минута. Младокът бе брилятно изведен от Оливие Жиру и безпощадно прати топката в мрежата на съперника за 1:0.

Лукас Подолски отбеляза успокоителния втори гол в 63-ата минута след нова асистенция на Жиру, който показа изключително добра играе срещу своите сънародници и бивши съотборници.

Успехът праща лондончани в елиминационната фаза на турнира. „Топчиите” заемат втора позиция във временното класиране с актив от 10 пункта, докато тимът на Монпелие е четвърти със само една спечелена точка.

В другата среща от групата отборът на Шалке постигна минимална победа с 1:0 над гостуващия Олимпиакос.

Единствения гол в срещата отбеляза Кристиян Фукс в 77-ата минута.

„Миньорите” имаха игрово преимущество през по-голямата част от мача, но дълго време н можеха да преодолеят Рой Керъл.

В заключителните минути обаче гръцката отбрана капитулира и тимът на Шалке се поздрави с успеха, който му осигурява първата позиция в класирането с актив от 11 точки. Олимпиакос пък е трети с 6 пункта и ще продължи участието си във втория по сила турнир Лига Европа.