3. Арсенал спря пропадането с разгром (ВИДЕО)

Арсенал спря пропадането с разгром (ВИДЕО)

"Артилеристите" разстреляха Кристъл Палас с 5:0

Арсенал сложи край на черната серия от три поредни загуби и общо четири мача без успех след убедително 5:0 над Кристъл Палас в двубой от 21 кръг на Висшата лига. Пропадането на "артилеристите" приключи на "Емирейтс", където тимът на Микел Артета не остави никакви шансове на лондончани.

Интригата приключи за по-малко от полувреме, след като още до почивката Арсенал водеше с 2:0. В 11-а минута Деклан Райс изпълни корнер, а Габриел си осигури перфекта позиция, за да стреля отблизо с глава. Последваха силни минути за "топчиите", за да дойде и второто попадение.

В 37-а минута след ново изпълнение на ъглов удар корнер Габриел бе оставен непокрит, за да стреля, топката срещна тялото на Хендерсън и влетя в мрежата на Палас.

Десетина минути след това Арсенал организира страхотна контраатака, след като Давид Рая хвърли топката към Габриел Жезус, който напредна с кълбото в крака и след това намери Леандро Тросар, а нападателят покааза самочувствие и преодоля Клайн, след което изпрати топката във вратата на съперника - 3:0 за Арсенал.

Заключителните минути се превърнаха в опустошителна стихия за Кристъл Палас.  В добавеното време резерната Габриел Мартинели вкара два гола за две минути.

Арсенал: 22. Давид Рая, 35. Олександър Зинченко, 6. Габриел, 2. Уилям Салиба, 4. Бен Уайт, 29. Кай Хаверц, 41. Деклан Райс, 8. Мартин Йодегор, 19. Леандро Тросар, 7. Букайо Сака, 9. Габриел Жезус

Кристъл Палас: 30. Дийн Хендерсън, 3. Тайрик Мичъл, 17. Натаниел Клайн, 6. Марк Гехи, 16. Йоаким Андерсен, 10. Еберечи Езе, 26. Крис Ричардс, 8. Джеферсон Лерма, 15. Джефри Шлуп, 19. Уил Хюз, 14. Жан-Филип Матета