3. Арсенал удари Бирмингам в мач номер 800 за Венгер (видео)

Арсенал удари Бирмингам в мач номер 800 за Венгер (видео)

„Топчиите” стигнаха до хубав обрат с 2:1 над бирмингамци

Отборът на Арсенал постигна важна победа в борбата си за титлата, след като обърна до 2:1 състава на Бирмингам. Срещата се игра на стадион „Емирейтс” в Лондон и бе от програмата на 8-ия кръг на английската Висша лига. Жигич откри в 33-ата минута, Насри изравни в 41-ата от дузпа, а крайното 2:1 оформи Чамак в 47-ата. Домакините завършиха мача с човек по-малко, след като Уилшир получи директен червен картон в даденото от рефера продължение.

Иначе двубоят започна с натиск на домакините и пропуск на Уилшир в 5-та минута. Няколко минути по-късно Чамак бе много близо до попадение, но в последния момент Кар сложи тялото си и опасността премина. В 23-ата минута пък дойде и първият точен шут към Фабиански, който бе дело на Фейхи, но стражът на домакините се справи със ситуацията.

Така се стигна до 33-ата минута, когато Фергюсън центрира в наказателното поле на Арсенал, където сърбинът Никола Жигич се извиси над всички и с глава направи 1:0.

След това попадение „топчиите” реагираха като ужилени и мигновено натиснаха своя съперник. Това доведе до объркване в отбраната на гостите и в 40-ата минута Дан спъна Чамак в наказателното си поле и принуди рефера да отсъди дузпа, която бе реализирана хладнокръвно от Насри – 1:1.

Втората част започна устремно за Арсенал и в 49-ата минута домакините стигнаха до пълен обрат, след като Уилшир изведе Чамак в наказателното поле на „сините”, а мароканецът прокара кълбото зад Фостър за 2:1.

След гола „артилеристите” продължиха да натискат, ала с пропуски се отличиха Ебуе, Диаби и Уилшир. Неточни пред гола за Бирмингам пък бяха Аткинсън и Ларсон. В даденото от рефера продължение на двубоя Джак Уилшир си изпроси директен червен картон за груб фаул срещу Жигич, но това не се отрази на резултата и така Арсенал победи Бирмингам с 2:1 в мач номер 800 за Венгер.

След този успех Арсенал излезе на 2-о място във временното класиране с актив от 14 точки, колкото има и Манчестър Юнайтед. Гостите от Бирмингам пък са 16-и със 7 спечелени точки.