3. Арсенал унижи Манчестър Юнайтед (ВИДЕО)

Арсенал унижи Манчестър Юнайтед (ВИДЕО)

Роналдо с нов гол, Фернандеш изпуска дузпа в Лондон

Арсенал победи с 3:1 у дома Манчестър Юнайтед в един от най-интересните двубои от 34-ия кръг във Висшата лига на Англия. Вторият пореден успех изкачи лондончани на четвърто място в класирането с актив от 60 точки.

Още в третата минута "артилеристите" поведоха с попадение на Нуно Тавареш, който се разписа отблизо при добавка след удар на Букайо Сака и избиване на Давид де Хеа.

Само четири минути след това Антъни Еланга пропусна да изравни, а в 24-ата минута шут от дистанция на Диого Далот срещна напречната греда.

След малко повече от половин час игра Еди Нкетия направи резултата 2:0 след точно изпълнение на дузпа, отсъдена за нарушение на Алекс Телеш в наказателното поле срещу Еди Нкетия. Най-тежкото наказание във футбола беше отсъдено след намесата на видео асистент рефера.

Кристиано Роналдо, който се завърна в игра за Юнайтед след смъртта на новороденото си дете, намали изоставането на гостите в 34-ата минута след асистенция на Неманя Матич.

Португалският национал се разписа за общо стотен път във Висшата лига. Роналдо е единственият футболист в света, който достигна границата от 100 попадения в елита на Англия и Испания.

Втората част започна по-добре за отбора от Манчестър, който също получи правото да изпълни дузпа. В 56-ата минута Тавареш игра с ръка в наказателното поле, но Бруно Фернандеш не беше точен и прати топката в гредата с удара си от бялата точка.

Арсенал отвърна чрез гол на Гранит Джака в 70-ата минута след шут от далечна дистанция, който изненада Давид де Хеа.

Манчестър Юнайтед допусна втора последователна загуба и остана на шеста позиция в класирането с 54 точки.