3. Арсенал временно изскочи на трета позиция след минимален успех над Уигън (ВИДЕО)

С гол от дузпа на Артета „топчиите” грабнаха трите точки на „DW Стейдиъм”

Отборът на Арсенал постигна ценен успех в 18-ия кръг на Премиър лийг, побеждавайки като гост тима на Уигън с минималното 1:0.

Единственото попадение за „топчиите” отбеляза Микел Артета от дузпа в 60-ата минута.

Срещата на „DW Стейдиъм” бе много равностойна, но по-голямата концентрация на „артилеристите” им донесе важните три точки.

Окслейд-Чембърлейн имаше възможност да открие резултата още в 9-ата минута, но с отлична реакция Ал-Хабси успя да парира силния удар на младока на Арсенал.

Домакините отвърнаха с удар на Коне в 24-ата минтуа, който се озова на чудесна позиция, но впоследствие не успя да намери очертанията на вратата.

Десет минути по-късно Уолкът можеше да се разпише, но неговият изстрел бе блокиран от бранител на Уигън.

В началото на втората част „топчиите” притиснаха своя съперник в неговата половина и стигнаха до нови две опасни положения, дело на Уолкът, но и този път резултат остана непроменен.

Бързоногият футболист на Арсенал бе главно действащо лице и в 60-ата минута, когато Босежур го повали в наказателното поле на домакините и главният рефер мигновено посочи бялата точка.

Микел Артета се нагърби с изпълнението и не сгреши, след като прати вратаря в обратния ъгъл.

Тимът на Уигън не се предаде след допуснатото попадение и до края на срещата отчаяно се опитваше да изравни. Коне и Джоунс обаче не успяха да отбележат изравнителен гол от удобни позиции.

В добавеното време след удар на резервата на домакините Гомес, топката срещна ръката на Гибс в собственото му наказателно поле, но реферът подмина това положение и не отсъди дузпа в полза на Уигън.

По този начин Арсенал се поздрави с успеха и излезе на трета позиция във временното класиране преди мачовете на конкурентите с актив от 30 точки, докато Уигън е 18-и с 15 пункта.