3. Арсенал взе с четворка поправителния с Хъл и спря лошата серия (ВИДЕО)

Арсенал взе с четворка поправителния с Хъл и спря лошата серия (ВИДЕО)

Жиру и Уолкът с по два гола, трима „топчии” се контузиха

Носителят на трофея Арсенал се класира за четвъртфиналите на ФА Къп, след като спечели с категоричното 4:0 преиграването с Хъл Сити.

Първата среща, играна в Лондон, приключи без попадения, но в тази с по две се отличиха Оливие Жиру и капитанът в този мач Тио Уолкът, който се добави към сметката си и една асистенция.

Така „топчиите” продължиха добрата традиция да не губят в турнира като гости под ръководството на Арсен Венгер от по-нископоставен отбор в английския футбол.

Френският им наставник обаче получи и лоши новини във вторник вечер, тъй като заради травми двубоя не можаха да доиграят появилият се като резерва Арън Рамзи и централните бранители Пер Мертезакер и Габриел Паулиста. Oсвен това част от гостуващите фенове на тима подканиха специалиста да напусне своя пост.

Иначе срещата започна равностойно, а още в 19-ата минута играещият под наем от Манчестър Юнайтед офанзивен халф Ник Пауъл и защитникът на „топчиите” Мертезакер удариха главите си при единоборство. В крайна сметка германският национал трябваше да бъде заменен, а полузащитникът остана на терена с превръзка на главата.

След това гостите постепенно овладяха инициативата и в 41-ата минута поведоха след грешка в защита на „тигрите”. Тогава техният капитан Дейвид Мейлър се опита да върне към вратаря, но вместо това изведе Оливие Жиру и френският национал вкара първия си гол от 11 мача насам.

Това даде импулс на „артилеристите” и в 43-ата минута Киърън Гибс отправи страхотен далечен удар, но топката срещна напречната греда.

Така лондончани се оттеглиха на почивка с гол аванс, а след паузата Мохамед Ел Нени също стреля атрактивно от границата на пеналта, но вратарят на домакините бе на своя пост.

Впоследствие Габриел Паулиста се контузи и в 57-ата минута бе заменен от Арън Рамзи. По ирония на съдбата обаче последният остана на терена едва 16 минути и също напусна терена с травма.

Малко преди това да се случи Уолкът центрира към Жиру и той с удар от въздуха не остави шансове на Елдин Якупович, реаилизирайки красиво за 2:0 в 71-ата минута.

В 77-ата пък Уолкът демонстрира качествата си след пас на Джоел Кембъл и оформи класиката. Малко преди края отново английският национал сложи финалната точка на спора с плътен удар в близкия ъгъл за 4:0 в 88-ата минута.

Така Арсенал постигна първа победа от пет срещи и се класира за четвъртфиналите, в които ще приеме Уотфорд. Любопитното е, че лошата серия на „артилеристите” започна именно с двубой срещу „тигрите”.