3. Арсенал взе точка от „Гудисън Парк” с гол в края (ВИДЕО+СНИМКИ)

Арсенал взе точка от „Гудисън Парк” с гол в края (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Топчиите” с частичен обрат в заключителните минути, Евертън с второ поредно реми 2:2

Арсенал не можа да постигне своята победа номер 100 над Евертън в пети пореден мач за първенство, но все пак успя да постигне частичен обрат и да вземе точка от „Гудисън Парк” след 2:2 в среща от втория кръг на английската Висша лига.

Двубоят не започна добре за домакините, защото още в 10-ата минута те трябваше да правят смяна, след като Стивън Пиенар бе контузен от Калъм Чеймбърс и отстъпи мястото си на Леон Осмън.

Въпреки това обаче момчетата на Роберто Мартинес, които в първия кръг фиксираха същия резултат (2:2) срещу Лестър, успяха да се съвземат и да открият резултата.

Това стана в 18-ата минута, когато едно центриране на Гарет Бари намери непокрития Шеймъс Колман и крайният бранител даде аванс на „карамелите” – 1:0.

Почти веднага след това Кевин Миралас трябваше да вкара второ попадение за своите, но не успя да улучи вратата от страхотна позиция.

В последната минута на първата част обаче Ромелу Лукаку взе топката в центъра на терена, стигна с нея до наказателното поле на Арсенал и изведе Стивън Нейсмит, за да може последният с шут по диагонала да покачи на 2:0.

При този резултат дойде и почивката, а след нея Арсен Венгер замени неубедителния Алексис Санчес с Оливие Жиру и „топчиите” се опитаха да отвърнат на удара.

Те успяха да го сторят в самия край, като намалиха изоставането си в 83-ата минута, когато Аарън Рамзи вкара второто си попадение през сезона. Той го реализира, след като засече отблизо остро центриране по земя на резервата Санти Касорла – 1:2.

В последната минута на редовното време пък Оливие Жиру вкара с глава след пас на Начо Монреал и така подели точките, оформяйки крайното 2:2.

Със спечелената точка „артилеристите” вече има 4 в своя актив, с две повече от „карамелите” и с точно толкова по-малко от лидера Челси.