3. Арсенал забрави за унижението от Ливърпул с бой по Фулъм (ВИДЕО+СНИМКИ)

Арсенал забрави за унижението от Ливърпул с бой по Фулъм (ВИДЕО+СНИМКИ)

Летящ старт за "артилеристите" през новата година

Арсенал започна 2019 година с убедителна победа с 4:1 над Фулъм. Първото лондонско дерби за календарната година мина под диктовката на „артилеристите”, които имаха пълно надмощие на „Емирейтс”. Джака откри в 25-ата, а след почивката Лаказет покачи на 2:0. Рамзи и Обамеянг също се разписаха, а за Фулъм точен бе Камара. Така футболистите на Унай Емери се реваншираха на феновете си за срамната загуба с 1:5 от Ливърпул в предния кръг.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на бившия президент на „артилеристите“ Питър Хил-Ууд, който почина на 82-годишна възраст на 28 декември миналата година. Хил-Ууд изиграва основна роля за привличането на Арсен Венгер през 1996 г. на поста мениджър.

Арсенал започна силно първата част и във 2-ата минута Иуоби имаше шанс да стреля от добра позиция, но реши да подава на Обамеянг, който от 10-ина метра стреля неточно.

Най-чистото положение за Фулъм преди почивката дойде в 15-ата минута, когато Сесеньон бе изведен сам срещу Лено, но ударът му към далечната греда не намери целта.

В 25-ата Иуоби центрира от левия фланг, Лаказет пропусна топката за Джака, който с точен удар даде преднина на домакините.

Лено бе на правилното място в 32-ата след удар с глава на Митрович, а две по-късно Серхио Рико се намеси брилянтно след шут на Джака от малка дистанция.

В последните пет минути от първата част Арсенал бе близо до втори гол, но първо Обамеянг не уцели вратата след перфектен пас на Иуоби, а в 43-ата Лаказет шутира от малък ъгъл и Рико изби с крак.

„Топчиите” стигнаха до втори гол в 55-ата след многоходова акция. Иуоби, Обамеянг, Колашинац, който направи финалния пас за Лаказет и нападателят с лекота покачи на 2:0.

Французинът можеше бързо да вкара и втори гол, но в 58-ата не успя да преодолее Рико.

В 69-ата Сесеньон с отличен извеждащ пас остави резервата Камара на празна врата и французинът намали изоставането на Фулъм.

Надеждите на гостите за точка в мача се изпариха в 79-ата минута. Колашинац опита да намери Обамеянг, но Браян се намеси и изби топката, тя се удари в страничния стълб и попадна в Рамзи. Уелсецът прати с плътен шут в мрежата зад Рико за трети път в мача.

В 82-ата Обамеянг получи в предни позиции, но опита да играе технично и да прехвърля Рико, като стражът на гостите изби в корнер. При последвалото центриране отбраната на Фулъм не изнесе навреме топката и домакините отнеха бързо. Обамеянг получи отдясно, отправи силен удар, а след рикошет в крака на Рийм, бе оформено крайното 4:1.

Арсенал - Фулъм 4:1
1:0 Джака (25`)
2:0 Лаказет (55`)
2:1 Камара (69`)
3:1 Рамзи (79`)
4:1 Обамеянг (83`)

СЪСТАВИ:

Арсенал: Лено, Сократис, Кошчелни, Мустафи, Колашинац, Джака, Иуоби, Мейтланд-Найлс, Гендузи, Обамеянг, Лаказет

Фулъм: Серхио Рико, Одои, Ле Маршанд, Рийм, Кристи, Браян, Шурле, Кеърни, Сисе, Сесеньон, Митрович