3. Артета: Сигурен съм, че ще направим страхотен мач с Ливърпул

Артета: Сигурен съм, че ще направим страхотен мач с Ливърпул

Мениджърът на Арсенал коментира очакванията си от срещата от ФА Къп

Арсенал и Ливърпул отново ще изиграят невероятен мач, въпреки че жребият за ФА Къп отреди два от най-успешни отбора в турнира да се срещнат още в третия кръг на надпреварата.

Такава прогноза направи мениджърът на лондончани Микел Артета. Точно преди Коледа двата отбора завършиха при резултат 1:1 сблъсъка си на „Анфийлд“ в Премиър лийг, а след този мач Арсенал загуби две поредни срещи и се срина от първото до четвъртото място. В неделя „топчиите“ приемат мърсисайдци на „Емиратс“ и ще се опитат да прекъснат тази негативна серия и така да сложат начало на поредния си рейд в най-успешния за клуба турнир.

Двата клуба имат страхотна история в тази надпревара. Имаме голям съперник, срещу който започваме. Играхме преди две седмици в лигата. Беше невероятен мач и съм сигурен, че отново ще е такъв. И двата отбора са се надявали на различен съперник, но имаме този невероятен сблъсък още в третия кръг и трябва да се справим с него.

В мача на „Анфийлд“ не бяхме на нужното ниво. Не направихме достатъчно, за да спечелим мача, но не го и загубихме. Това се отрази на инерцията, която имахме. След като бяхме първи в лигата по Коледа, шест дни по-късно бяхме четвърти. Сега играем на нашия стадион, при нашата атмосферата.

Лиспата на Салах? И в двата отбора липсват много важни играчи. Ще трябва да се адаптираме към това и да продължим да печелим мачове.

Зинченко напредва добре. Утре ще имаме още една тренировка и след нея ще преценим дали ще може да играе и да започне като титуляр. За останалите няма новини.

Контузията на Тимбер е много дългосрочна. Той е още много далече от това да започне да тренира. Дали ще привлечем нов ляв бек? Отворени сме за трансфери, но акцентът е да извлечем максимума от играчите, които имаме. Ще работим с клуба, за да проучим дали има някакви налични възможности и да ги преценим. Възможно е и да няма и никакви сделки през януари", заяви Артета по време на днешната си пресконференция.