3. Аржентина и Марадона триумфираха на „Алианц Арена”

Аржентина и Марадона триумфираха на „Алианц Арена”

Гол на Гонсало Игуаин в края на първото полувреме донесе минимална победа на „гаучосите” в Германия

Отборът на Аржентина успя да постигне изключително престижна победа с минималното 1:0 при гостуването си на Германия в приятелски двубой, който се игра на „Алианц Арена” в Мюнхен. Сблъсъкът на световните шампиони бе решен от едно единствено попадение дело на Гонсало Игуаин в самия край на първата част. През второто полувреме Бундестима бе близо до изравняването, но резервата Какао бе разколебан от стража на „гаучосите” Ромеро. Легендата Диего Армандо Марадона постигна важен успех след изтърпяното наказание и затвори устите на критиците, които го разпънаха на кръст заради трудното класиране на Аржентина на Мондиал 2010.

Първите минути на „Алианц Арена” бяха напълно равностойни и двата отбора не създадоха почти нищо интересно през първия половин час с изключение на един далечен удар на Филип Лам, който обаче премина на около метър от вратата на „гаучосите”. В 31-ата минута пък дойде и първият точен удар в мача. Клозе засече с глава центриране от дясно, стреля в долния десен ъгъл, но Ромеро спаси Аржентина от сигурен гол.

С течение на времето гостите започнаха да играят все по-добре и в 38-ата минута нашумелият напоследък Анхел Ди Мария бе близо до откриване на резултата. Крилото на Бенфика навърза трима бранители на Германия, стреля силно от границата на наказателното поле, но ударът му срещна гредата за радост на препълнилите трибуните на "Алианц Арена" немски фенове.

Така се стигна до последната минута на първата част, в която Аржентина успя да поведе. Игуаин се откъсна в половината на Германия, заобиколи неразчетено излезлия Адлер и на празна врата вкара без проблем за 0:1.

В самото начало на втората част пък гостите бяха близо до отбелязването на много куриозен гол. Ветеранът Хуан Верон опита да изненада Рене Адлер с удар от около 45 метра, който обаче премина на около метър над вратата за щастие на немския вратар.

Следващото по-опасно положение дойде едва в 76-ата минута, когато появилият се като резерва Какао стреля силно от около 25 метра, но Ромеро предотврати изравняването. В 73-ата минута отново Какао бе близо до попадение, но роденият в Бразилия нападател се размина с острото центриране на Михаел Балак. Няколко минути по-късно пък Ромеро спаси нов удар на Какао, като този път нападателят на Щутгарт стреля от около 20 метра.

Четири минути преди края на срещата пък Николас Бурдисо пропусна да удвои преднината на гостите и да сложи точка на спора. Той засече центриране на Верон от фаул, но ударът му с глава бе твърде слаб и топката попадна право в ръцете на Адлер. В крайна сметка обаче резултатът остана непроменен, а Аржентина и Марадона се поздравиха с изключително престижен успех на немска земя след катаклизмите и драмите по класирането на Мондиал 2010.

Германия – Аржентина 0:1
0:1 Игуаин 45’

Германия: Адлер, Тасчи, Мертезахер, Боатенг, Лам, Балак, Швайнщайгер (Кедира 76’), Йозил (Какао 67’), Мюлер (Кроос 67’), Подолски, Клозе (Гомес 46’)

Треньор: Йоаким Льов

Аржентина: Ромеро, Хайнце (Родригес 46’), Самуел, Демикелис (Бурдисо 56’), Отаменди, Масчерано, Гутиерес, Верон (Болати 92’), Ди Мария, Меси, Игуаин (Тевес 62’)

Треньор: Диего Армандо Марадона

Жълти картони: Швайнщайгер, Лам, Какао (Германия), Демикелис, Самуел, Меси (Аржентина)

Съдия: Мартин Аткинсън, Англия