3. Астън Вила и Евертън направиха зрелищно 3:3 на „Вила Парк”, Стилиян Петров с цял мач

Отборите на Астън Вила и Евертън сътвориха един от най-запомнящите се двубой в английската Висша лига през този сезон. Двата отбора завършиха наравно 3:3, като резултатът спокойно можеше да бъде 4:4 или 5:5. Българинът в състава на Вила Стилиян Петров отново игра пълни 90 минути и спечели дузпата, с която неговият отбор изравни резултата.

Гостите от Евертън започнаха по-добре срещата и в началните минути създадоха доста главоболия на защитата на Астън Вила, основно чрез Фелаини и Пиенар. В 19-ата минута рекордната покупка на „карамелите” Мароан Фелаини успя да открие резултата, след като бе оставен непокрит в малкото наказателно поле. Само 4 минути по-късно Евертън удвои своята преднина, а за кой ли път през този сезон Тим Кейхил попадна в прегръдките на своите съотборници. Кейхил надскочи Къртис Дейвис след едно изпълнение на ъглов удар, нацели напречната греда, но след това с глава добави топката в мрежата на Брад Фридел за 0:2.

Домакините моментално се хвърлиха в атака и търсеха гол, с който да се върнат в мача. В 33-ата минута възпитаниците на Мартин О’Нийл все пак стигнаха до попадение. Джон Карю се възползва от разбъркване в наказателното поле на гостите и отблизо вкара топката в мрежата на Евертън за 1:2, като при този резултат завърши и първата част.

През второто полувреме Астън Вила бе по-активният отбор на терена, но още в 53-ата минута домакините получиха нов тежък удар. Стивън Пиенар направи хубав пробив, освободи се на дъгата на наказателното поле и с мощен удар с десния крак препарира стража на домакините – 1:3. Две минути по-късно Джеймс Милнър отново намали, след страхотно изпълнение на пряк свободен удар – 2:3.

Астън Вила се хвърли да изравнява и в 66-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа, след като Джолеан Лескът изрита Стилиян Петров в главата в наказателното поле. Гарет Бари бе точен от бялата точка и възстанови равенството – 3:3. До края на срещата и двата отбора имаха добри възможности да отбележат 4-и гол, но пропуски за домакините направиха Милнър и Ашли Йънг, докато Фелаини и Осман пропуснаха да донесат победата на Евертън.

Така с това равенство двата отбора запазиха позициите си във временното класиране. Астън Вила е на 5-о място с актив от 53 точки, докато Евертън е 6-и с точка по-малко.