3. Астън Вила издържа над УБА след вихрено първо полувреме (ВИДЕО)

Астън Вила издържа над УБА след вихрено първо полувреме (ВИДЕО)

Двата тима си вкараха 6 гола за 45 мин., Сашо Тонев - резерва

Двубоят от 24-ия кръг на английската Висша лига между Астън Вила и Уест Бромич Албиън ще се помни дълго. Срещата завърши с впечатляващия резултат 4:3 в полза на бирмингамци, като шест от тези седем гола бяха вкарани в рамките на първото полувреме.

Българският национал Александър Тонев бе в групата за мача за Вила, но така и не получи шанс за изява.

С успеха си Астън Вила остава на 10-ото място в класирането с актив от 30 точки, а УБА - на 15-ото с 22.

Голмайстори за победителите станаха Фабиан Делф, който си вкара и автогол, Андреас Вайман, Леандро и Бендеке. За Уест Бромич се разписаха Брънт и Мулумбу.

Срещата започна повече от добре за гостите от УБА. Те поведоха с два гола преднина, дело на Бърнт още в 4-ата минута. Пет минути по-късно Фабиан Делф вгорчи още повече феновете на “Вила Парк”, след като си вкара нелеп автогол.

Това обаче не демотивира домакините, а ги амбицира още повече и само 3 минути по-късно Вайман намали изоставането след много добра атака. В 25-ата минута Леандро се възползва от грешка в защитата и равенството отново бе на лице.

Окрилени от веднага върнаните голове, футболистите на Астън Вила продължиха да играят борбено и 37-ата минута от грешник Делф се превърна в герой, осъществявайки пълен обрат. Головата фиеста обаче бе дален от своя край и Мулумбу вкара за 3:3 и така завърши първото полувреме.

През второто полувреме интересните моменти на “Вила Парк” продължиха, като двата отбора търсиха победата по всякакви начини. На няколко пъти и главният съдия стана център на вниманието със спорните си отсъждания. Той отсъди дузпа в 63-ата минута за Астън Вила. Бендеке застана зад бялата точка и вкара за 4:3.

Двубоят завърши при този резултат  и определено ще  се запомни с повече от вихреното първо полувреме.