3. Астън Вила матира Арсенал и завърза битката в Премиър Лийг (ВИДЕО)

Астън Вила матира Арсенал и завърза битката в Премиър Лийг (ВИДЕО)

Гол на "топчиите" в края беше отменен от ВАР

Астън Вила записа втори пореден успех в Англия срещу претендент за титлата, след като порази Арсенал с 1:0 в мач от 16-ия кръг на Висшата лига. Срещата започна мечтано за бирмингамци, които излязоха напред в резултата след седем минути игра. Конса и Бейли комбинираха, а първият продължи вдясно и даде успореден пас за капитана МакГин. Шотландецът овладя в наказателното поле на Арсенал и се завъртя край бранител на лондончани, след което прониза Давид Рая - 1:0.

Арсенал започна трайно да владее топката и да създава ситуации по двата фланга, а в 39-ата "артилеристите" създадоха доста бързо нападение, което бе неутрализирано от Дибу Мартинес. Мартин Йодегард завърши с левия крак със силен удар, ала аржентинският страж се намеси добре и улови топката.

Четири преди края Габриел Жезус отправи много силен удар, след като финтира бранител на Астън Вила, но Емилиано Мартинес реагира добре и боксира, след което топката беше изчистена в ъглов удар. След него Сака центрира, а Уоткинс изчисти на близката греда, като топката мина опасно близо до вратата на Астън Вила.

Самото начало на второто полувреме беше белязано от изключително спорна ситуация, след като Дъглас Луис изрита в наказателното поле сънародника си Габриел Жезус, но Джаред Джилет не бе привикан да гледа ситуацията, макар отчетливо да се видя ритника на халфа в крака на бразилския нападател.

В 57-ата пък Астън Вила наистина оцеля, след като гостите изпълниха ъглов удар чрез Сака. Той завъртя топката към близката греда, а Мартинес излезе да хваща, но не успя и изтърва топката. Тя се отби в гърба на Оли Уоткинс и отби в гредата, но в крайна сметка стражът на "виланите" успя да реагира бързо, за да не допусне тук изравнителен гол, но натискът на Арсенал се засилваше след почивката. В 71-ата Арсенал изпълни фал, а Йодегард подведе стената на съперника, след което Деклан Райс шутира, но след рикошет Мартинес лесно улови.

В последната минута от редовното време Арсенал вкара попадение, след като Кай Хавертц и Мати Кеш направиха единоборство помежду си за висока топка. Германецът след серия от рикошети прати топката във вратата на бирмингамския клуб, но при повторенията се видя, че топката на два пъти се отби в ръката на германеца и в крайна сметка голът бе отменен.