3. Астън Вила на полуфинал след драма с дузпи (ВИДЕО)

Астън Вила на полуфинал след драма с дузпи (ВИДЕО)

Сълзи във Франция след силна игра и пирова победа на Лил

Астън Вила се класира за полуфиналите на турнира Лига на конференциите.

Бирмингамци загубиха с 1:2 реванша с Лил, но се наложиха с 4:3 при дузпите и така продължават към следващата фаза.

Техният наставник Унай Емери до момента има 4 трофея в 4-те случая, в които е извеждал отборите си до европейски полуфинал.

Първият мач бе завършил с победа 2:1 за английския състав и заради общото 3:3 се стигна до продължения и дузпи.

Футболистите на Лил поведоха с 1:0 в 15-ата минута на двубоя след попадение на турския полузащитник Юсуф Язъджъ, който прати топката от Габриел Гудмундсон и я изпрати в долния ляв ъгъл на вратата на гостите.

Малко след почивката Хакон Харалдсон пропусна нова възможност за домакините, а в 56-ата минута Джон МакГин бе близо до изравняване за Астън Вила, но стреля вдясно от вратата на Лил.

Домакините нанесоха втория си удар срещу английския си противник в 67-ата минута, когато Бенжамен Андре бе на правилното място и реализира отблизо с глава за 2:0 в полза на Лил.

Мати Кеш намали за 1:2, реализирайки за Астън Вила в 87-ата минута, с което изравни общия резултат на 3:3 и прати срещата в продължения. В тях голове нямаше и последва изпълнение на дузпи. Юри Тилеманс реализира за Астън Вила, а Набил Бенталеб пропусна при първата дузпа за Лил, след което последва предупреждение за вратаря на гостите Емилиано Мартинес, че ще бъде изгонен, ако не спре да комуникира с публиката на домакините.

Джонатан Дейвид, Анхел Гомес, Реми Кабела се разписаха за Лил, а Мати Кеш и Дъглас Луис бяха точни за гостите, докато Леон Бейли пропусна. Така при последното изпълнение за домакините Мартинес се превърна в герой за Астън Вила спасявайки дузпата, изпълнена от Бенжамен Андре за крайното 4:3.