3. Астън Вила напусна опасната зона след нулево реми с Арсенал (видео)

Астън Вила напусна опасната зона след нулево реми с Арсенал (видео)

„Винените” се бориха мъжки и точката бе най-малкото, което можеха да взема от мача

Съставът на Астън Вила спря серията си от три последователни загуби от Арсенал, след като записа 0:0 срещу „артилеристите” в домакинството си от 13-ия кръг на английската Висша лига.

„Винените”, които в предишните два кръга допуснаха осем гола в срещите си манчестърските грандове, успяха да запазят вратата си суха, макар че мениджърът им Пол Ламбърт бе наказан и изгледа двубоя от трибуните на „Вила Парк”.

Стадионът избухна в аплодисменти в 19-ата минута, когато по традиция феновете на бирмингамци изказват подкрепата си към българския капитан Стилиян Петров, а със сърцатата си игра Вила определено си заслужи точката.

Срещата бе равностойна, макар „топчиите” да имаха обичайното си предимство по отношение владеенето на топката, но „винените” се противопоставиха с преса в почти всички точки на терена и така първата част приключи без голове, макар попадение на домакините да бе отменено заради засада.

След паузата Астън Вила натрупа самочувствие и продължи с добрата си игра, докато гостите от Лондон нямаха отговор на това как да поразят съперниковата врата.

Така се стигна до 78-ата минута, в която удар на появилия се като резерва Бред Холман бе избит с мъка от Войчек Шчесни и разтресе напречната греда, след което излезе в корнер.

В крайна сметка обаче, 34 607-те зрители на „Вила Парк” не видяха гол, но въпреки това точката бе достатъчна на любимците им да се измъкнат от опасната зона, където вече е Рединг, макар новаците да са с мач по-малко.

Арсенал пък пропусна да се възползва от грешната стъпка на Евертън (1:1 у дома срещу Норич) и остана на точка зад „карамелите”, заемайки шестата позиция във временното класиране.