3. Астън Вила не се даде на Лестър, всичко ще се реши в реванша

Астън Вила не се даде на Лестър, всичко ще се реши в реванша

Двата отбора не излъчиха победител в първия полуфинал за Купата на Лигата

Отборите на Лестър и Астън Вила не излъчиха победител в първия мач помежду си от 1/2-финала за Купата на Лигата на Англия. Срещата на “Кинг Пауър Стейдиъм” завърши при резултат 1:1

Срещата започна в спокойно темпо. В 13-ата минута дойде и първата опасност. Домакините разиграха добре пред наказателонто поле на Вила и Айозе Перес опита удар, който рикошира в играч на гостите и излезе на сантиметри от дясната греда на вратаря Ориян Ниланд в корнер.

В 18-ата минута Джони Еванс засече топката с глава след изпълнение на пряк свободен удар, но не успя да я насочи към вратата. Секунди по-късно неразбирателство в защитата на "виланите" можеше да доведе до сериозни неприятности за гостите. Марвелос Накамба опита да върне топката за Тайрън Мингс, но подари топката за Джейми Варди, който напредна и стреля от границата на наказателното поле, но Ниланд успя да избие в ъглов удар.

В 22-ата минута отново Варди бе намерен с хубав пас и навлезе в наказателното поле и отправи изстрел, но отново норвежкият страж на Астън Вила успя да спаси. В тези минути "лисиците" вдигнаха темпото в търсене на попадение.

Точно в този период обаче гостите успяха да стигнат до изненадващо попадение с първия си удар към вратата. Анвар Ел Гази навлезе в пеналтерията отляво и центрира на далечната греда, където Фредерик Гилбер успя да изпревари Бен Чилуел и засече топката във вратата на Каспер Шмайхел за 0:1.

В 42-ата минута гостите се разминаха с второ попадение. Джак Грийлиш центрира отляво в наказателното поле, където централният бранител Езри Конса изпревари Шмайхел и отправи удар с глава, който обаче рикошира в напречната греда.

В 73-ата минута стражът на гостите Ориан Ниланд за пореден път се превърна в герой. Рикардо Перейра изведе Мадисън отдясно в наказателното и англичанинът стреля в близкия ъгъл, но норвежецът спаси.

Секунди след неговата поява обаче домакините успяха да възстановявят паритета. Дъглас Луис се забави с решението си какво да прави с топката и това позволи на резервата Хамза Чудури да чукне леко кълбото към Джейми Варди, който с едно докосване намери Келечи Ихеначо в дъгата на наказателното поле. Нигириецът успя да си намери място за стрелба между двамата бранители на гостите Кортни Хаус и Тайрън Мингс и не остави шансове на правещия отличен двубой Ориан Ниланд - 1:1.

В 82-ата минута Джейми Варди беше изведен от Рикардо Перейра отдясно в наказателното поле и шутира, но топката се оплете във външната страна на мрежата.

ОБЗОР: Ливърпул се справи с Болоня за 2 от 2 в ШЛ (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)