3. Астън Вила не успя да пребори Лийдс с човек повече (ВИДЕО)

Астън Вила не успя да пребори Лийдс с човек повече (ВИДЕО)

Бирмингамци не успяха да запишат втора поредна победа в елита

Астън Вила пропусна да запише втора поредна победа в Премиър лийг, след като почти цяло второ полувреме игра с човек повече срещу Лийдс на "Елънд Роуд", но не успя да стигне до гол и двата отбора завършиха спора си от деветия кръг при резултат 0:0.

Първото полувреме бе доста разочароващо. Двата отбора се хвърлиха в много сериозна физическа битка, която попречи на футбола. След 18 нарушения и четири жълти картона Лийдс и Вила се оттеглиха на почивка без гол. Домакините дори не успяха да нанесат точен удар през първата част, докато Уоткинс и Бейли тестваха най-сериозно Мелие, но без голям успех.

В 49-ата минута йоркширци останаха с човек по-малко, след като Луис Синистера получи заслужен втори жълт, след като блокира опита за изпълнение на фаул на съперника, намирайки са на по-малко от девет метра от топката. Минута след това Коутиньо засече по акробатичен начин центриране на Бейли, но топката срещна гредата.

В 72-рата минута хубав удар на Буендия от далечна дистанция профуча встрани от дясната греда. След това Конса пропусна с глава отблизо. Последва и неточен удар на Коутиньо. Вила натискаше, но така и не успяваше да стигне до гола. В 89-ата минута Оли Уоткинс не успя да преодолее отблизо Мелие, пропускайки последната възможност за бирмингамци.

В добавеното време и Лийдс организира една опасна атака, но Макгин блокира самопожертвователно удар на Клих отблизо.