3. Астън Вила обърна Тотнъм насред Лондон и влезе в топ 4 (ВИДЕО)

Астън Вила обърна Тотнъм насред Лондон и влезе в топ 4 (ВИДЕО)

„Шпорите“ с куп пропуски и 2 отменени гола при 1:2

Тотнъм инкасира трета последователна загуба за първенство, след като поведе в резултата.

Този път „шпорите“ отстъпиха с 1:2 пред Астън Вила, допускайки обрат в домакинството си от 13-ия кръг на английската Висша лига.

Бирмингамци се наложиха с попадения на Пау Торес (45+7) и Оли Уоткинс (61), докато Ло Селсо откри резултата в Лондон с гол в 22-ата минута.

Само секунди след това такъв на Уоткинс бе отменен заради засада, а впоследствие поради същата причина не бяха зачетени и други 2 попадения на домакините.

Благодарение на успеха си бирмингамци изпревариха своя неделен съперник и се настаниха на 4-ото място във временното класиране с 28 точки, докато Тотнъм остава пети с 26 в своя актив.

Двубоят започна със сериозен натиск да "шпорите", но пропуски още в самото начало пред Емилиано Мартинес направиха Дестъни Удоджи, Деян Кулушевски и Бренан Джонсън.

В 22-ата минута Джовани Ло Селсо направи безпомощен вратаря на гостите Мартинес с точния си удар, откривайки резултата.

Само две минути след това попадение на Оли Уоткинс беше отменено заради засада и след намесата за системата за видеоарбитраж.

Гостите от Бирмингам все пак достигнаха до равенството дълбоко в допълнителното време на първата част, когато Пау Торес засече центриране на Дъглас Луис.

Веднага след почивката Астън Вила пропусна да поведе чрез Лео Баи, но в 61-ата минута Оли Уоткинс получи асистенция от Юри Тилеманс и направи пълен обрат в Северен Лондон.

Бен Дейвис не успя да възстанови равенството седем минути след това, а гол на Хьон-мин Сон в края беше отменен заради засада.