3. Астън Вила отнесе Уест Хем и влезе в топ 5 (ВИДЕО)

Астън Вила отнесе Уест Хем и влезе в топ 5 (ВИДЕО)

"Чуковете" с тежка загуба в Бирмингам

Астън Вила се намира в страхотна форма във Висшата лига през този сезон и спечели пореден труден двубой – срещу Уест Хем на „Вила Парк“ с 4:1. С победата Вила влезе в топ 5 и зона „Лига Европа“ с актив от 19 точки и на 2 от първото място, което в момента се заема от Манчестър Сити (с 21). Уест Хем пък остава на 9-ата позиция с 14 пункта.

Първото изгодно положение за гол дойде за домакините в 16-ата минута. Оли Уоткинс получи добра топка в наказателното поле и стреля, но ударът му се оказа встрани от лявата греда на Алфонс Ареола.

В 30-ата минута по-активната игра на Вила бе материализирана. Обвиненият в заподозрение за залагане на мачове - Николо Дзаниоло, проби в наказателното поле на Уест Хем и върна към Уоткинс. Националът на Англия се засуети за момент, но с второто си докосване пусна към Дъглас Луис, който стреля от дистанция и въпреки опита на Ареола, бразилецът успя да открие резултата.

Второто полувреме започна досущ, както приключи и първото. При една от поредните атаки на бирмингамци, бранителят Езри Конса се включи в нападание и бе съборен от мексиканеца Едсон Алварес в наказателното поле. Зад топката в 52-ата минута застана авторът на първия гол Дъглас Луис, който хладнокръвно изпълни в средата на вратата за 2:0.

Пет минути по-късно Уест Хем върна едно попадение след сериозна доза късмет. Джарод Боуен получи от фланга, тръгна навътре на дрибъл и стреля, но топката се отби в защитник на Вила и влезе в неохранявания от Емилиано Мартинес далечен ъгъл – 1:2.

В следващите минути Уест Хем се опитаха да притиснат съперника и да се възползват от импулса в играта си, но не стигнаха до ново попадение. Вместо това се случи точно обратното. Джон Макгин пусна дълъг пас към Уоткинс, който се оказа в ситуация един над един с Курт Зума. Острието на Вила го преодоля и стреля в горната част на вратата на Алфонсо, не оставяйки шанс на френския страж.

В 80-ата минута Микаил Антонио се оказа на добра позиция в наказателното поле и стреля, но ъгълът все пак бе твърде малък, за да затрудни Мартинес, който парира удара.Три минути преди края на редовното време смяната Леон Бейли стреля по диагонал, но топката мина на сантиметри от целта. 2 минути по-късно Бейли все пак се разписа след като финтира Найеф Агер и стреля в далечния ъгъл – 4:1.