3. Астън Вила разсипа Шефилд Юнайтед и постигна победа с 5:0 като гост (ВИДЕО)

Астън Вила разсипа Шефилд Юнайтед и постигна победа с 5:0 като гост (ВИДЕО)

Бирмингамци стигнаха до повече от категоричен успех

Астън Вила разби с 5:0 Шефилд Юнайтед като гост в мач от 23-тия кръг на Висшата лига. Още до почивката „виланите“ натрупаха сериозна преднина от четири гола. Точни бяха Джон Макгин, Оли Уоткинс, Леон Бейли и Юри Тилеманс. Крайният резултат оформи Алекс Морено в началото на втората част.

След успеха Вила е четвърти в класирането с актив от 46 точки, колкото имат Манчестър Сити и Арсенал. В същото време Шефилд Юнайтед е последен едва с 10 точки.

Астън Вила влезе вихрено в мача и за половин час наниза четири безответни гола. Джон Макгин и Уоткинс отбелязаха в 12-ата и в 16-ата минути.

В 20-ата Бейли направи резултата класически, а Юри Тилеманс покачи на 4:0 точно половин час след първия съдийски сигнал.

Още в самото начало на второто полувреме Алекс Морено съвсем пречупи съпротивата на "остриетата", като вкара пети гол за отбора на мениджъра Унай Емери. В добавеното време на мача Джак Робинсън от домакините вкара почетно попадение, но то не бе зачетено заради положение на засада.

В следващия кръг от Висшата лига Шефилд Юнайтед гостува на Лутън и ще търси поне точка, докато Астън Вила посреща Манчестър Юнайтед.