3. Астън Вила с резонна победа - 3:0 над Хъл Сити, Стенли с отличен мач

Астън Вила с резонна победа - 3:0 над Хъл Сити, Стенли с отличен мач

Английският елитен Астън Вила постигна много важна победа с 3:0 над Хъл Сити в двубой от 15-ия кръг на Висшата лига, който се игра на стадион „Вила Парк” в Бирмингам.

Българският капитан на домакините Стилиян Петров игра цял мач на познатото си силно ниво и си изпроси жълт картон в 68-ата минута заради неспортсменско поведение.

Домакините започнаха мача по-активно и успяха да поведат в резултата в 13-ата минута, благодарение на ирландския защитник Ричърд Дън, който бе намерен по перфектен начин от Джеймс Милнър и от няколко метра, с диагонален удар, успя да матира стража на гостите Мат Дюк.

Интересното е, че капитанът на Вила Стилиян Петров също има голяма заслуга за попадението. Всичко започна от Ашли Йънг, който изпълни корнер късо и подаде към Петров, а от своя страна българинът намери Джеймс Милнър, който асистира на Дън за попадението.

Натискът на Вила продължи и в 29-ата минута Гейбриъл Абхонлохор изпълни тъч и подаде към Джеймс Милнър, който вкара феноменален гол със силен удар от 20-25 метра.

Домакините можеха да стигнат и до трети гол, но в 40-ата минута далечният удар на Ашли Йънг бе спасен от стража на гостите Дюк.

Само пет минути по-късно с пропуски се отличиха Хески и отново Йънг.

През второто полувреме темпото на игра съвсем логично спадна, но Вила отново бе по-активният отбор на терена.

Самият Стилиян Петров можеше да открие головата си сметка в този двубой, но далечният му удар от около 25 метра в 65-ата минута не бе особено прецизен.

В 80-ата минута Стенли отново излезе на стрелкова позиция, но топката не срещна очертанията на вратата на гостите. По всичко изглеждаше, че двубоят ще завърши при резултат 2:0, тъй като темпото на игра определено нямаше нищо общо с това от първото полувреме. В 88-ата минута обаче Джон Карю оформи крайното 3:0 от дузпа.

След този двубой , Астън Вила заема 5-ото място в класирането с актив от 26 точки, докато Хъл Сити е на 15-а позиция с 16 точки.