3. Астън Вила си направи живота леко сложен, но надви Нотингам у дома (ВИДЕО)

Астън Вила си направи живота леко сложен, но надви Нотингам у дома (ВИДЕО)

Бирмингамци спечелиха с 4:2

Астън Вила записа важен успех в битката за топ 4, след като победи Нотингам Форест с 4:2 като домакин в мач от 26-ия кръг на Висшата лига. Срещата започна по отличен начин за "лъвовете", които поведоха с 3:0. След спад в концентрацията на играчите на Унай Емери, Форест успя да върне две попадения, но гол на Леон Бейли в 61-ата минута донесе спокойствието на феновете на домакините.

Вила откри резултата още в 4-ата минута. Леон Бейли изведе Оли Уоткинс, а английският нападател отбеляза 14-ия си гол във Висшата лига от началото на сезона.

В 29-ата минута логичното се случи и отборът на Унай Емери стигна до втори гол. Джейкъб Рамзи намери Дъглас Луис в пеналтерията, а той не остави шансове на Селс, за да направи резултата 2:0.

11 минути след това Луис отбеляза второто си попадение в срещата. Той се възползва от прекрасно центриране на Джон МакГин и след удар с глава преодоля Селс.

В добавеното време на първата част Форест върна един гол. Морган Гибс-Уайт изпълни корнер, топката бе свалена от футболист на гостите и Муса Ниакате я прати в мрежата от близко разстояние.

В 48-ата минута Гибс-Уайт отбеляза второ попадение за гостите, с което беше върната интригата в срещата. Той бе изведен на отлична позиция с хитър пас от Дивок Ориги. Англичанинът успя да прати топката над плонжа на Емилиано Мартинес.

Две минути по-късно Антъни Еланга можеше да изравни. Той се озова на перфектна позиция в наказателното поле, но от близко разстояние прати удара си встрани от вратата.

В 53-ата минута Юри Тилеманс нацели страничната греда. Осем минути по-късно защитата на Форест допусна голяма грешка, от която се възползва Бейли.

В 67-ата минута Емилиано Мартинес показа класата си, за да спаси удар на Калъм Хъдсън-Одой.

В 4-ата минута на добавеното време Морган Роджърс бе близо до пето попадение за Вила, но в последния момент бранител на гостите блокира опита му.