3. Астън Вила успя да надхитри "лисиците"(ВИДЕО)

Астън Вила успя да надхитри "лисиците"(ВИДЕО)

Бирмингамци спечелиха с 2:1 като гост

Астън Вила победи Лестър с 2:1 като гост в мач от третия кръг на Висшата лига. Така отборът на Унай Емери излезе на шесто място във временното класиране с шест точки, докато „лисиците“ са 16-и с едва една точка.

Вила стигна до първото добро опасно положение в срещата, след като Оли Уоткинс получи топката в наказателното поле, овладя си я и нанесе удар към десния ъгъл, но Мадс Хермансен блесна със страхотно спасяване.

Шест минути след това гостите все пак излязоха напред в резултата. След добро заучено изпълнение на свободен удар топката стигна до Уоткинс, който продължи за Амаду Онана, а той от близка дистанция плъзна топката в мрежата – 0:1.

Астън Вила отбеляза и второ попадение в 63-ата минута. След хубава атака отляво Люка Дин центрира към Йон Дуран, който се извиси най-високо в наказателното поле на Лестър и хубаво прати топката във вратата за 2:0 в полза на гостите.

Само девет минути по-късно „лисиците“ успяха да върнат едно попадение. Стефан Мавидиди направи страхотен пробив отляво и центрира към Уилфред Ндиди, който с глава свали за Факундо Бунаноте, а той с шут от воле оформи крайното 1:2.