3. Астън Вила взе с отличен изпита за оставане във Висшата лига

Астън Вила взе с отличен изпита за оставане във Висшата лига

„Винените” биха Съндърланд с 6:1, Бентеке наниза хеттрик, а Агбонлахор подобри рекорд

Астън Вила направи дубъл над Съндърланд, след като успя да спечели домакинството си от 35-ия кръг на Висшата лига с повече от категоричното 6:1.

Така момчетата на Пол Ламбърт взеха изключително ценни три точки, с които събра 37 и се изравни в класирането с „черните котки” и Нюкасъл, отдалечавайки се на 5 от намиращия се в опасната зона Уигън.

„Винените” изиграха навярно най-силния си двубой през кампанията, а първото полувреме на „Вила Парк” предложи всичко присъщо на английския футбол, а именно много страст, игра на скорост и красиви попадения.

Първото от падна точно след изтичането на половин час игра и бе дебютно за дошлия през лятото от Фейенорд капитан на домакините Рон Влаар. 28-годишният бранител пое топката на около 30 метра от вратата и бе подканен от публиката да стреля, а след като се вслуша в скандиранията прати топката неспасяемо в долния ъгъл на Симон Миньоле – 1:0.

Отговорът на гостите обаче не закъсня и само две минути по-късно те възстановиха статуквото чрез крайния си бранител Дани Роуз. Това ни най-малко не смути домакините и те отново поведоха в резултата, след като в 28-ата минута осъществиха образцова контраатака, завършена от Андреас Вайман – 2:1.

Така завърши първата част, а през втората на терена имаше само един отбор, този на Астън Вила. Той бе поведен от своя голмайстор Кристиан Бентеке, който наниза хеттрик за по-малко от 20 минути и вече има 18 попадения на сметката си, само с едно по-малко от обявения днес за играч на годината в Англия Гарет Бейл от Тотнъм.

Роденият в Конго белгийски национал направи резултата 3:1 в десет минути след подновяването на играта Астън Вила, когато Агбонлахор мина като на парад през няколко играчи на гостите и стреля силно.

Ударът му рикошира в тялото на бранител в „бяло-червено” и стражът Миньоле успя само да избие кълбото, но то попадна право у Бентеке, който отблизо нямаше как да сгреши и с глава направи резултата 3:1 в полза на „винените”.

Само пет минути след това голмайсторът на домакините повтори упражнението и отново ликува, като този път надскочи отбраната на Съндърланд след изпълнение на корнер и прати топката неспасяемо в долния ъгъл за 4:1.

В 71-ата минута се стигна до малко пресилено изгонване на нападателя на гостите Стефан Сесеньон, а буквално в ответната атака Бентеке проби отляво и вкара във вратарския ъгъл петия гол в срещата.

Малко след това стрелецът бе заменен, за да обере овациите на публиката, която напусна повече от доволна стадион „Вила Парк”, защото любимците им спечелиха един от най-важните си мачове през сезона.

До края на мача остана време и за Гебриъл Агбонлахор да се разпише,  след като се възползва от лошо върната топка към защитата на Съндърланд и подобри рекорда на Дуайът Йорк за най-много вкарани попадения с екипа на Астън Вила, реализирайки 60-ото си попадение за „винените”.