3. Аталанта громи и без звездите си (ВИДЕО)

Аталанта громи и без звездите си (ВИДЕО)

Шумен старт за тима на Гасперини

Аталанта започна по изключително убедителен начин новия сезон в Серия А след разгром с 4:0 като гост на Лече.

Извън състава на гостите от Бергамо останаха двете звезди Адама Лукман и Теун Компайнерс, които са пред трансфер в ПСЖ и Ювентус.

Двубоят в Южна Италия започна с положение пред вратата на домакините, след като на два пъти Шарл де Кетеларе стреля опасно, но стражът на домакините успя да избие, а при добавката ударът на белгийския халф мина встрани от вратата.

10 минути Патрик Доргу от Лече се озова на перфектна позиция, но ударът му бе разочароващ.

Така дойде.в 35-ата минута, когато Марко Брешанини откри резултата за гостите в 35-та минута, довкарвайки след спасяване на Владимиро Фалконе.

Дебютният гол на Матео Ретеги за Аталанта дойде в самия край на първата част, когато националът на Италия надскочи отбраната на домакините и с глава вкара за 2:0.

В началото на второто полувреме Ретеги вкара от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него.

В 66-та минута Брешанини довърши съперника, след като бе намерен в наказателното поле и успя да стреля покрай плонжа на Фалконе.