3. Аталанта и Рома се провалиха в междинния кръг (ВИДЕО)

Аталанта и Рома се провалиха в междинния кръг (ВИДЕО)

Бергамаските паднаха от Лече, а "вълците" с 1:1 срещу Сасуоло

Един от най-добре играещите отбори в Серия А този сезон – Аталанта шокиращо загуби гостуването си на новака в елита Лече с 1:2. Вчера Милан също стана жертва на гостуване на новак в Калчото и завърши 0:0 с Кремонезе.

Срещата започна много добре за жълто-червените и в 28-та минута откриха чрез Федерико Босирото, който получи пас от Жоан Гонзалес и с глава преодоля Спортиело.

По-малко от две минути по-късно Лоренцо Коломбо се пребори за топката при изнасяне на Аталанта и Федерико Ди Франческо проби към наказателното поле, където прати вратаря на земята и след това намери мрежата с прецизен изстрел за 2:0.

Пет минути преди почивката Аталанта върна едно попадение след комбинация между Малиновски и Дуван Сапата, като колумбиецът беше точен в долния ляв ъгъл на Фалконе.

След почивката в 79-та минута Коопмайнерс имаше отличен шанс да спаси точката за Аталанта, но ударът му прелетят над напречната греда.

Така Аталанта е четвърти в класирането с 27 точки – вече на 11 от лидера Наполи, докато Лече изскочи на 16-то място с 12 пункта.

По същото време Рома не успя да се реваншира на феновете си за загубата в римското дерби от Лацио през уикенда след като завърши само 1:1 при визитата си на Сасуоло.

Първата част беше по-добра за домакините, които можеха да открият чрез удари на Д’Андреа и Давиде Фратези, но топката мина встрани от целта. След почивката мачът стана по-равностоен и в 80-та минута столичани поведоха чрез отличен гол на Тами Ейбрахам, който прекъсна головата си суша с отлично попадение с глава.

Само пет минути по-късно обаче Андреа Пинамонти върна равенството след като се освободи в наказателното поле и прати подаване на Арманд Лауриенте точно под напречната греда.

Така Рома остана пети с 26 точки и има опасност да падне до седмото място ако Интер и Ювентус спечелят своите срещи от междинния кръг. Сасуоло пък е 13-ти с 16 точки.