3. Аталанта игра феърплей и остави Рома извън ШЛ (ВИДЕО)

Аталанта игра феърплей и остави Рома извън ШЛ (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха Торино с 3:0 и завършиха четвърти в Серия А

Аталанта се наложи над Торино с 3:0 като домакин в Бергамо в мач от предпоследния 37-ми кръг в Серия А. Попаденията за „ла деа“ бяха дело на Джанлука Скамака, Адемола Лукман и Марио Пашалич.

След този успех Аталанта си осигури място в топ 4, тъй като бергамаските са вече на 4-то място с 69 точки и мач по-малко от Болоня, който е с 68 точки, а кампанията за него приключи. За Торино пък мечтата за Европа приключи, като „биковете“ остават на 9-то място с 53 точки.

Двубоят започна с натиск от страна на Аталанта. В 24-ата минута домакините можеха да поведат, след като Шарл де Кетелер получи топката в наказателното поле на Торино, но от чиста позиция не намери очертанията на вратата.

Аталанта успя да поведе в 26-ата минута, когато Де Кетелер комбинира с Джанлука Скамака, който от близко разстояние прати топката във вратата, за да открие резултата.

Адемола Лукман можеше да удвои преднината за своя тим в 41-вата минута, когато получи топката и не се поколеба да стреля от близка позиция, но топката прелетя над напречната греда.

Марио Пашалич отправи удар от средна дистанция в 43-ата минута, но Лука Гамело отрази. Последва добавка от страна на Лукман, който този път не сгреши и удвои преднината на своя тим.

Аталанта продължи да бъде настъпателен и през второто полувреме. В 66-ата минута Адемола Лукман прати топката за трети път във вратата на Торино, но голът му не бе зачетен заради нарушение, след като ситуацията бе преразгледана с ВАР.

В 71-вата минута Аталанта получи правото да изпълни дузпа. Марио Пашалич стреля от бялата точка и реализира, за да оформи крайното 3:0.

В друг мач, който се изигра по същото време Наполи и Лече завършиха при нулево равенство на стадион „Диего Армандо Марадона“. „Партенопеите“ завършва кампанията на 10-то място с актив от 53 точки, докато Лече е на 13-то място с 38 точки, като може да бъде изместен само от Верона, който има да изиграе още един мач.