3. Аталанта матира Лацио на "Олимпико" и влезе в топ 4 (ВИДЕО)

Аталанта матира Лацио на "Олимпико" и влезе в топ 4 (ВИДЕО)

"Ла Деа" с два страхотни гола

Аталанта успя да спечели сблъсъка си срещу Лацио на "Стадио Олимпико" с 2:0 и вече е част от топ 4 в Серия А.

„Нерадзурите“ излязоха напред в резултата на „Олимпико“ след 23 минути игра. Давиде Дзапакоста стреля от движение в наказателното поле и прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Иван Проведел.

В 48-ата минута Чиро Имобиле проби добре и напредна с топка в крака, стреля от изгодна позиция, но Хуан Мусо предугади намеренията ми и успя да спаси.

Само минута след това в ответната атака Аталанта бе изключително близо до второ попадение. Расмус Хойланд се шмугна между защитата и остана очи в очи с Проведел, който обаче се справи и спаси.

В 65-ата минута гостите все пак реализираха второ попадение. Адемола Лукман намери именно Хойланд, който се освободи от пазача си и изстреля топката в долния ляв ъгъл за 0:2.

Така бергамаските събраха 41 точки, оставяйки зад себе си Рома и Милан със същия актив, докато Лацио е с 39.