3. Аталанта матира Рома и завърза още повече възела за топ 4 (ВИДЕО)

Аталанта матира Рома и завърза още повече възела за топ 4 (ВИДЕО)

Битката за последното място в зона ШЛ ще е жестока

Аталанта постигна изключително важна победа с 3:1 у дома срещу Рома, с което завърза битката за място в топ 4.

Домакините излязоха напред в резултата след 39 минути игра. След дълго нападение на Аталанта Дуван Сапата копна топката в наказателното поле към Марио Пашалич, който от близка дистанция простреля Руи Патрисио за 1:0.

Рома можеше да върне попадението в 48-ата минута, когато Тами Ейбрахам изскочи на отлична позиция, стреля с глава, но на сантиметри встрани от десния страничен стълб.

В 74-ата минута бившият футболист на Лудогорец Хосе Луис Паломино стреля с глава от корнер, Патрисио спаси, но при добавката Рафаел Толой не сгреши от близка дистанция и се разписа за 2:0.

Рома върна интригата в 83-ата минута, когато Лоренцо Пелегрини по отличен начин намери топката от границата на наказателното поле и с удар в долния ляв ъгъл върна едно попадение за гостите.

Секунди след това обаче Руи Патрисио допусна недопустима грешка, като изпусна елементарна топка, по този начин остави на Теун Коопмайнерс най-лесната задача – да се разпише на празна врата за 3:1.

В 87-ата минута Лоренцо Пелегрини пробва късмета си от пряк свободен удар, но опитът му срещна левия страничен стълб.

В първата минута от добавеното време старши треньорът на Рома Жозе Моуриньо получи кошмарни новини, след като Пауло Дибала получи контузия и принудително напусна терена, с което „джалоросите“ останаха с човек по-малко.

Тер Стеген: Тази загуба боли