3. Аталанта не успя да се отпуши и срещу Удинезе (ВИДЕО)

Аталанта не успя да се отпуши и срещу Удинезе (ВИДЕО)

Двата тима врътнаха реми 0:0 на стадиона в Бергамо

Аталанта и Удинезе завършиха при нулево равенство в мач от 25-ия кръг на италианската Серия А. След това равенство „бергамаските“ остават на 6-о място с актив от 42 точки, докато Удинезе е на 9-а позиция с 32 пункта в актива си.

Двубоят започна с натиск на Удинезе. В 17-ата минута Санди Ловрич шутира в наказателното поле, но ударът му премина покрай левия страничен стълб.

Бето тръгна на солова акция в 28-ата минута, след което излезе очи в очи срещу Хуан Мусо и шутира, но в тялото на стража на Удинезе.

Аталанта започна по-силно второто полувреме. В 49-ата минута след центриране от корнер в наказателното поле на Удинезе, Мерих Демирал се извиси над всички и стреля с глава, но топката прелетя над напречната греда.

Адемола Лукман бе намерен от свой съотборник на стрелкова позиция в 56-ата минута на мача. Той стреля от близко разстояние, но ударът му бе блокиран от бранител на Удинезе.

Флориан Товен имаше възможност да открие резултата в 75-ата минута, когато засече топката от воле в наказателното поле на Аталанта, но Хуан Мусо се намеси по впечатляващ начин и отрази.

В другия съботен мач в Серия А Монца се наложи над Емполи с 2:1. Попаденията за домакините бяха дело на Патрик Куира и Армандо Ицо, а голът за гостите бе реализиран от Мартин Сатриано. Така Монца се изкачи до 10-о място с актив от 32 точки, докато Емполи е 13-и с 28 пункта.

Тер Стеген: Тази загуба боли